Новини

Затверджено дизайн-код вулиці Подільської

На черговому засіданні виконавчого комітету Хмельницької міської ради затверджено дизайн-код вулиці Подільської. На сьогодні в місті вже розроблені дизайн-код вулиці Проскурівської та дизайн-код історичних будівель.

«Фактично, тепер є концепт, яким можна користуватися при очищенні вулиць від набридливих вивісок. Адже деякі підприємці думають, що чим більша вивіска (або якщо їх п'ять замість однієї ) тим краще. Вулиця Проскурівська зазнала хороших змін після затвердження дизайн-коду. Звичайно, є над чим працювати ще на ній. Важливий етап роботи з власниками приміщень і вивісок на вулиці Подільській попереду», - зазначив заступник міського голови Микола Ваврищук.

Вулиця Подільська – одна із центральних вулиць міста Хмельницького. Зовнішній вигляд історичних будівель та простору вулиці неодноразово зазнавав змін в процесі формування. Сьогодні Подільська потребує зовнішніх змін для збереження та відтворення особливості її архітектури.

Дизайн-код являється збіркою правил та рекомендацій, що застосовуються при розміщенні та змінні елементів вивіски на фасадах в місті, за допомогою яких формується стилістично єдине, комфортне і безпечне міське середовище.

Це правила, формулювання, принципи і умовні позначення.

Дизайн-код, крім одноманітності і гармонії зовнішнього вигляду міста, переслідує ще й найважливіше завдання - доступності та зручності користування інфраструктурою міста. Дизайнерськими засобами можна і направити, і пояснити, і ввічливо попросити.

При формуванні дизайн-коду фахівці керувалися Правилами розміщення вивісок в місті Хмельницькому, затвердженими рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради №402 від 14.05.2020 р. Ці Правила є обов’язковими до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичними особами-підприємцями, які встановлюють вивіски у місті. Тобто кожен підприємець може знайти свою будівлю, в якій розташований його магазин або приміщення, і оформити вивіску без порушення закону. Для того, щоб вивіска відповідала усім вимогам, в збірці дизайн-коду, відповідно до кожної будівлі розроблена таблиця «Технічні характеристики вивіски». В ній вказано тип вивісок та основні вимоги, пов’язані з матеріалом, розміром, висотою та товщиною.

Задля впорядкування та вирішення проблеми різнокольорового оздоблення стін та фасадів в збірці дизайн-коду, відповідно до кожної будівлі, розробленні рекомендації кольорового вирішення фасадів з посиланням на кольорову колекцію Caparol.

Проте наголошуємо, що управлінням архітектури та містобудування був розроблений Порядок про надання дозволу на влаштування вітрин, балконів та проведення ремонту, обладнання, реконструкції фасадів будинків та споруд на території міста Хмельницького, затверджений рішенням тридцять четвертої сесії Хмельницької міської ради від 09.10.2019 №86. Порядок надання дозволу на влаштування вітрин, балконів та проведення ремонту, обладнання, реконструкції фасадів будинків та споруд на території міста Хмельницького розроблено з метою забезпечення конституційних прав громадян та юридичних осіб на володіння, користування та розпорядження власним (орендованим) нерухомим майном та утримання його в належному стані. Дотримання цього Порядку є обов’язковим для власників, орендарів об’єктів нерухомого майна, власників (співвласників) квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних житлових будинків, а також керівників підприємств, установ, організацій, що мають будинки і споруди (чи їх частини) на праві повного господарського відання або оперативного управління.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!