Новини

Книга українською – зброя проти ворога: бібліотеки громади пропонують перемагати разом

До книжкової раптівки – акції «Подаруй книжку бібліотеці» всіх мешканців Хмельницької громади запрошують доєднуватися у Централізованій бібліотечній системі. Акція поновилася під час загострення воєнних дій, особливо активно обговорювати подію в соцмережах почали наприкінці літа.

«Шість місяців у країні війна. За цей час кожен знайшов свій власний фронт для боротьби. Той, на якому працюють бібліотеки, виявився передбачувано дуже важливим, адже нових надходжень немає. Нести культурний розвиток, українську літературу, рідну мову, популяризувати читання як ознаку інтелектуальних досягнень нації та метод об’єднання людей навколо власної історії й літературних здобутків – шлях бібліотек.

За останніх пів року у нас читачів побільшало. Розраду в книгах знаходять і люди, які до нас переселилися з початку війни. Зявилася навіть нова категорія – користувачі, які за допомогою читання вивчають або ж удосконалюють свою українську. Їм потрібні книги! Тож наразі в умовах війни маємо неабияку необхідність поповнення фондів сучасними книгами українською мовою», - розповіли бібліотекарі.

В акції вже взяли участь місцеві письменники, поділившись власними виданнями та книгами з домашніх бібліотечок, активісти, держслужбовці, самі бібліотекарі, подарувавши дещо з літературних новинок рідним бібліотекам. Та все ж найактивніше полиці з подарованими виданнями наповнюють саме читачі. Примітно, що серед таких надходжень не тільки художні книжки, є й енциклопедичні видання, а також якісна література з різних галузей знань, методичні посібники.

Тому акція «Подаруй книжку бібліотеці», що має на меті поповнення фондів сучасними книгами українською, є популярною й триватиме надалі. Тож закликаємо стати її учасниками. Якщо у вас є сучасні книги українською – чи то художні, чи галузева література, дитяча література – не дайте їм залежатися на полицях, а подаруйте бібліотекам. Хай і вони принесуть потенційно важливу користь для нашої спільної перемоги.

На такі видання радо чекають у кожній бібліотеці-філії ЦБС Хмельницької громади. Бібліотеки розташовані у всіх куточках міста, а також селах, обрати найближчу можна на офіційному сайті ЦБС.

За інформацією Центральної публічної бібліотеки

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!