Новини
Чистота міста – це щоденна праця 240 людей: що насправді стоїть за низьким тарифом
У Хмельницькому діє один із найнижчих в Україні тарифів на послугу з управління побутовими відходами. Мешканці багатоквартирних будинків щомісяця сплачують 29 гривень 30 копійок за повний комплекс послуг, що охоплює вивезення, захоронення та сортування сміття, обслуговування майданчиків, закупівлю техніки й утримання полігону.
Для порівняння, тариф у Житомирі — 52,90 грн, у Луцьку — 55,26 грн, у Чернівцях — 61,75 грн, у Кропивницькому — 67,22 грн, у Львові — 62,73 грн.
«Цей пост для того, аби кожен розумів, що за будь-якою комунальною послугою криється важка праця комунальників. Часто сотень людей», — зазначив заступник міського голови Микола Ваврищук на власній сторінці у мережі фейсбук.
Щодня в місті над вивезенням, сортуванням і захороненням відходів працює понад 240 працівників КП «Спецкомунтранс». Часто — у складних умовах. Водночас у Хмельницькому працюють двоє унікальних для України Центрів управління відходами, де можна здати на переробку чи безпечне захоронення 13 видів побутових відходів. Подібні моделі уже запозичили три міста, створивши у себе аналогічні інфраструктурні рішення.
Окремим транспортом у місті здійснюється збір ПЕТ-пляшок та скла, що зменшує навантаження на полігон та сприяє вторинній переробці.
Особливу роль у формуванні культури поводження з відходами виконує Гуфі-центр — перший в Україні інтерактивний простір, де дітей і дорослих навчають відповідального ставлення до побутового сміття.
«Буду вдячний, якщо надішлете мені проблемні моменти, які повʼязані із поводженням з відходами. Бо точно є куди рости», — додав Микола Ваврищук.