Новини

Чистота міста – це щоденна праця 240 людей: що насправді стоїть за низьким тарифом

У Хмельницькому діє один із найнижчих в Україні тарифів на послугу з управління побутовими відходами. Мешканці багатоквартирних будинків щомісяця сплачують 29 гривень 30 копійок за повний комплекс послуг, що охоплює вивезення, захоронення та сортування сміття, обслуговування майданчиків, закупівлю техніки й утримання полігону.

Для порівняння, тариф у Житомирі — 52,90 грн, у Луцьку — 55,26 грн, у Чернівцях — 61,75 грн, у Кропивницькому — 67,22 грн, у Львові — 62,73 грн.

«Цей пост для того, аби кожен розумів, що за будь-якою комунальною послугою криється важка праця комунальників. Часто сотень людей», — зазначив заступник міського голови Микола Ваврищук на власній сторінці у мережі фейсбук.

Щодня в місті над вивезенням, сортуванням і захороненням відходів працює понад 240 працівників КП «Спецкомунтранс». Часто — у складних умовах. Водночас у Хмельницькому працюють двоє унікальних для України Центрів управління відходами, де можна здати на переробку чи безпечне захоронення 13 видів побутових відходів. Подібні моделі уже запозичили три міста, створивши у себе аналогічні інфраструктурні рішення.

Окремим транспортом у місті здійснюється збір ПЕТ-пляшок та скла, що зменшує навантаження на полігон та сприяє вторинній переробці.

Особливу роль у формуванні культури поводження з відходами виконує Гуфі-центр — перший в Україні інтерактивний простір, де дітей і дорослих навчають відповідального ставлення до побутового сміття.

«Буду вдячний, якщо надішлете мені проблемні моменти, які повʼязані із поводженням з відходами. Бо точно є куди рости», — додав Микола Ваврищук.

 Перейти до обговорення

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!