Рішення міської ради

Про розгляд протоколу розбіжностей ТОВ “Скай Проект” до проекту договору оренди земельної ділянки по вул.Озерній,2А

 

 

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення позачергової двадцять восьмої сесії

№17 від 27.12.2018 р.

 

Про розгляд протоколу розбіжностей ТОВ “Скай Проект” до проекту договору оренди земельної ділянки по вул.Озерній,2А

 

Рішенням Хмельницької міської ради від 27.12.2017 №60 ТОВ “Скай Проект” було передано в оренду земельну ділянку площею 2075 м2 по вул.Озерній,2А, кадастровий номер 6810100000:16:006:0024, для обслуговування будівлі автозаправної станції терміном на 10 років. На виконання зазначеного рішення 10.10.2018 згідно акту приймання-передачі працівником управління земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів представнику ТОВ “Скай Проект” було передано два примірники проекту договору оренди земельної ділянки для підписання. На адресу Хмельницької міської ради 13.12.2018 від ТОВ “Скай Проект” надійшов протокол розбіжностей до договору оренди землі, датований 10.12.2018, з підписаним примірником договору оренди землі з врахуванням протоколу розбіжностей до нього. Суть протоколу розбіжностей стосується викладення в новій редакції пункту 14 проекту договору щодо встановлених штрафних санкцій у разі невчасного внесення орендарем орендної плати, зокрема, виключення з тексту проекту договору умови про сплату орендарем у 10-ти денний термін штрафу у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором.

Відповідно до ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір  і прийняття пропозиції другою стороною. Відповідно до ст.ст.6,13,14,16 Закону України "Про оренду землі", орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Типова форма договору оренди землі затверджена Постановою Кабінету Міністрів України №220 від 03.03.2004, якою і передбачено наявність у договорі оренди землі пункту щодо сплати орендарем у 10-ти денний термін штрафу у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої договором, у випадку невчасного внесення орендної плати. Враховуючи вищезазначене, на сьогодні відсутні підстави щодо погодження запропонованої ТОВ “Скай Проект” у протоколі розбіжностей редакції пункту 14 проекту договору оренди землі.

Відповідно до ст.649 ЦПК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

На підставі вищевикладеного, розглянувши пропозицію виконавчого комітету міської ради, керуючись Земельним кодексом України, Законом України “Про оренду землі”, ст.649 Цивільного кодексу України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Не погоджувати запропоновану ТОВ “Скай Проект” в протоколі розбіжностей від 10.12.2018 редакцію пункту 14 проекту договору оренди земельної ділянки площею 2075 м2 по вул.Озерній,2А, кадастровий номер 6810100000:16:006:0024, для обслуговування будівлі автозаправної станції.

2. Звернутись до суду для вирішення питання щодо узгодження розбіжностей та укладання договору оренди землі між Хмельницькою міською радою та ТОВ “Скай Проект” щодо земельної ділянки площею 2075 м2 по вул.Озерній,2А для обслуговування будівлі автозаправної станції в редакції, запропонованій орендодавцем – Хмельницькою міською радою, у зв'язку з чим доручити юридичному відділу підготувати та подати відповідний позов до суду.

3. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови А.Бондаренка  і управління земельних ресурсів та земельної реформи.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Міський голова О.Симчишин

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!