Новини

Соціальне таксі для хмельничан: хто може скористатися і як замовити

У Хмельницькій міській територіальній громаді продовжує діяти послуга «соціальне таксі». Це спеціалізоване перевезення для маломобільних жителів громади.

Послугу спільно з благодійниками започаткували ще кілька років тому. Вона реалізується за рахунок міського бюджету в межах соціального замовлення, виконавцем якого є благодійна організація «Карітас – Хмельницький УГКЦ».

Автотранспорт, який використовується для перевезень, обладнаний гідравлічними підйомниками. Завдяки цьому люди з інвалідністю можуть безпечно дістатися до медичних закладів, реабілітаційних центрів, навчальних установ та інших важливих місць.

Право на безкоштовне користування послугою мають:

- особи з захворюваннями опорно - рухового апарату та іншими захворюваннями без встановлення інвалідності (в тому числі хронічною нирковою недостатністю (потребують гемо – або перітоніального діалізу) та діти з інвалідністю які пересуваються на кріслах колісних;

- особи з інвалідністю 1 групи, діти з інвалідністю, які не пересуваються на кріслах колісних, особи з інвалідністю та особи яким не встановлено інвалідність (протягом трьох місяців до встановлення інвалідності), але мають довідку про захворюваність на хронічну ниркову недостатність (потребують гемо – або перітоніального діалізу), які не пересуваються на кріслах колісних.

Для отримання соціальної послуги з перевезення «соціальне таксі» потрібно:

1. Звернутися до однієї з трьох громадських приймалень управління праці та соціального захисту населення – на вул. Перемоги, 10Б, вул. Інститутській, 18 або вул. Шевченка, 99. Подати документи можна безпосередньо до надавача послуги за адресою вул. Зарічанська, 10/3.

2. Подати пакет документів можна у письмовій або електронній формі, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, разом з документами, зазначеними в пункті 28 Постанови КМУ від 01 червня 2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг» (далі – Постанови).

3. Обов’язково мати при собі документи: паспорт, ідентифікаційний код, витяг МОЗ із зазначенням групи інвалідності, індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю, висновок ЛКК, довідку про захворюваність на хронічну ниркову недостатність, консультативний висновок вузькопрофільного спеціаліста про необхідність користування кріслом колісним, пенсійне посвідчення (за наявності). Більш розширений перелік документів зазначений в пункті 28 Постанови.

4. Заповнити заяву.

5. Орган соціального захисту населення аналізує отримані документи, уточнює необхідну інформацію, та протягом 10 робочих днів з дати отримання заяви приймає рішення про надання/ відмову в наданні послуги. Про прийняте рішення управління праці та соцзахисту населення інформує заявника протягом трьох робочих днів з дати рішення, шляхом надання повідомлення про результат.

6. Після повідомлення про прийняте Рішення, потрібно підписати договір про надання соціальних послуг.

Замовлення поїздок здійснюють заздалегідь – не пізніше ніж за 2–3 дні до поїздки. У випадках екстреної потреби заявку можна подати за 1 добу до виїзду.

Кількість поїздок обмежена:

  • до 16 разів на місяць для осіб з інвалідністю;
  • до 24 разів на місяць для осіб, які потребують діалізу;
  • до 40 разів на місяць для дітей з інвалідністю, зокрема до навчальних закладів.

Станом на 1 травня 2025 року послугою скористалися понад 150 осіб, здійснено більше 3000 перевезень на суму понад 816 тисяч гривень.

Послуга надається виключно в межах Хмельницької міської територіальної громади та фінансується з місцевого бюджету.

Телефон для довідок: 067 323 06 26.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!