Новини

У ліцеї №6 імені Назара Макаренка відкрили Музей української героїки

У нинішні непрості часи, коли Україна відстоює свою свободу у кривавій війні проти російського агресора, особливо важливо плекати в серцях молодого покоління незгасний вогонь патріотизму та пошани до Героїв нації. І саме з цією метою, до відзначення Дня Героїв, у ліцеї №6 імені Назара Макаренка відбулася знакова подія – відкриття Музею української героїки.

Ініціаторами створення цього духовного осередку стали побратими Назара Макаренка з 86-го окремого батальйону територіальної оборони, його батько Олег Макаренко та директор ліцею Сергій Ткач. Ретельно відібрані експонати, методична та практична допомога від фахівця з обласного краєзнавчого музею, кандидата історичних наук Сергія Єсюніна й талант художника-дизайнера Якова Павловича – усе це зробило музей справжнім витвором мистецтва патріотизму.

Відкриття музею перетворилося на урочистий захід, який зібрав побратимів Назара, його батька, представників депутатського корпусу та міської влади, офіцерів ЗСУ, істориків, педагогів та, звісно, вихованців ліцею. Кожен із присутніх міг торкнутися автентичних речей з гарячих точок російсько-української війни – одягу Героя Макаренка, прапорів, шевронів, переглянути сучасні видання з історико-патріотичної тематики.

Але музей – це не просто збірка артефактів. Його експозиція – це цілісна розповідь про традиції української звитяги від сивої давнини до новітніх часів. Особливо зворушливим є меморіальний куточок, присвячений колишнім учням закладу освіти, які поклали життя у боротьбі з рашистською ордою.

Цінним також є те, що музей візуалізує військово-патріотичне виховання ліцеїстів – від участі в іграх «Сокіл» («Джура»), (де рій середньої вікової групи ліцею «Подільські соколи», за підсумками змагань виборов ІІІ місце у загальному заліку) до вивчення доленосних сторінок рідного Поділля та всієї України. А розташування експозиції просто в коридорі дозволяє кожному відвідувачу зануритися в героїчну атмосферу хоча б на мить.

Головне ж призначення Музею української героїки – передати естафету патріотизму молодим захисникам України. Тут вони черпатимуть натхнення з безсмертних вчинків наших лицарів, засвоюватимуть велич української державності та готовність відстоювати кожну п’ядь рідної землі, як це робив Назар Макаренко, як це роблять нині його побратими.

Такі музейні простори є цінним надбанням для національно-патріотичного виховання молоді. Вони не лише зберігають пам’ять про Героїв, а й закликають сучасників стати на їхній шлях звитяги та жертовності в ім’я Соборної України. Адже саме від рішучості та незламності нинішніх поколінь залежить майбутнє нашої держави у вільній і мирній Європі.

За інформацією

Департаменту освіти та науки

Хмельницької міської ради

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!