Новини

Як працював Хмельницький міський центр соціальної підтримки та адаптації у першому півріччі 2025 року

Добро проявляється в конкретних діях – це коли без зайвих слів допомагаєш тим, хто цього потребує. Саме під цим гаслом провадить свою діяльність Хмельницький міський центр соціальної підтримки та адаптації.

Громадяни, які потребують соціальної допомоги, можуть скористатись послугами 3 відділень Центру:

  • відділення кризової допомоги;
  • відділення нічного перебування;
  • відділення  підтриманого проживання (соціальний готель) та соціальної реінтеграції.

У першому півріччі 2025 року Центр обслуговував близько 65 людей щодня, серед яких внутрішньо переміщені особи, особи з місць позбавлення волі, безпритульні та інші соціально - вразливі верстви населення.

Фахівці Центру надають соціальні послуги: притулок, підтримане проживання, натуральну допомогу, консультування та інформування, соціальну реінтеграцію та інші.

У Центрі консультують: юрисконсульт, медичний та соціальний працівник, фахівець із соціальної роботи та психолог, а також проводяться заходи спільного дозвілля, щоб люди не лише мали притулок, але і приємно проводили час.

З початку року не втратила актуальності допомога військовослужбовцям,  28 з яких отримали послугу соціальної реінтеграції (реєстрації місця проживання), 4 особи скористались ліжко – місцем з соціально – побутовими послугами.

Однією з найбільших проблем бездомності залишається втрата документів. Фахівцями Центру було успішно проведено процедуру отримання нових або відновлення старих документів, які підтверджують особистість для 12 осіб.

11 клієнтів Центру отримали путівки на постійне місце проживання у будинки - інтернати для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

Життєві негаразди, війна та інші фактори  психологічно пригнічують людину, вона почувається безправною та безпорадною. Задля покращення психоемоційного стану працівників та клієнтів на базі Центру було проведено 13 групових заходів, на яких учасники мали можливість отримати нові знання та навички та проявити свій творчий потенціал.

Соціальне патрулювання – одна із форм надання соціальних послуг безпритульним особам. Від початку року мобільними бригадами Центру було здійснено 52 соціальних патрулювання у громаді та старостатах.

Робота Центру потребує постійної матеріальної підтримки, оскільки речі першої необхідності,  засоби особистої гігієни, ТЗР та інше мають великий попит,  та від клієнтів постійно з’являються нові запити. Протягом першого півріччя 14 благодійних та міжнародних  організацій, місцевих підприємців та релігійних об’єднань суттєво підсилили матеріально – технічну базу Центру.

Від початку року прийняли 7 делегацій, які  ознайомились із діяльністю Центру та надали фахівцям корисні поради і важливі зауваження.

Мати притулок - це щастя, а дбати про нього - радість. Благоустрій території Центру – діяльність, що об’єднує та надихає. Від початку року клієнти Центру спільно з працівниками регулярно прибирають прилеглу територію, працюють на садово - городній ділянці та у теплиці, також висадили благодійно надані плодові дерева.

 Будьмо добрими, милосердними та небайдужими до інших. Якщо Ви потребуєте допомоги або бажаєте повідомити про осіб, яким необхідна кваліфікована допомога та підтримка – звертайтесь до Центру. Наші контактні дані: м.Хмельницький, вул. Житецького, 22 та вул. Олійника, 191, мобільний - 0671710043, приймальня - (0382)752986, відділення кризової допомоги - (0382)762205.

 

За інформацією 

Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!