Новини

Яке місце перетворення торговельного центру «Дитячий світ» у стратегії розвитку Хмельницького?

«Дитячий світ» має стати точкою економічного зростання Хмельницької громади. Відновлений торговельний центр, який відчинить двері свого відремонтованого другого поверху вже восени, перетвориться на простір для активного й пасивного розвитку підприємництва.

Це – частина плану побудови економічно сталої громади. Адже документ «Стратегічний план розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки» передбачає фокусування на стимулюванні розвитку тих галузей економіки, де формуються і підсилюються глобальні тренди зростання і де громада традиційно має сильні конкурентні позиції. Для Хмельницького, очевидно, це торгівля та легка промисловість. Місто знане на всю країну саме у цих царинах. Ці традиції закладені десятиліттями діяльності «Речового ринку». Розвивати і посилювати свої сильні сторони — основа стратегії громади.

Завдяки реалізації проєкту «Формування інноваційного бізнес-середовища шляхом проведення капітального ремонту, розкриття потенціалу та осучаснення застарілого торговельного центру», який втілюється в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), вдасться підтримати швейні та торговельні кластерні ініціативи. Підтримка цього об’єднавчого тренду продиктована реальністю – сильний той, хто має змогу шукати однодумців і спільними зусиллями досягати важливих цілей, яких не вдасться реалізувати самотужки. Саме другий поверх відремонтованого «Дитячого світу» має стати майданчиком, де підприємці міста зможуть напрацьовувати інновації і продуктивні ідеї. У цьому хабі матимуть змогу проводити тренінги, навчання, семінари, як чинні бізнесмени, так і ті, хто тільки збирається започаткувати власну справу. Це – пасивний аспект розвитку місцевого підприємництва. І спосіб, який допоможе підтримати програму підтримки місцевого виробника «Купуй Хмельницьке!».

З іншого боку, орендарі, які працюють саме у «Дитячому світі» отримають комфортні робочі місця, стануть конкурентоспроможними у своєму сегменті ринку, отримають прямі фінансові переваги від зростання кількості покупців, а також непрямі — від зниження вартості комунальних послуг. Цього вдасться досягнути завдяки утепленню фасаду та покрівлі, ремонту торговельного залу, встановлення ліфта, капітального ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення, заміни електропроводки, санвузлів на другому поверсі.

Цей матеріал створено Хмельницькою міською радою в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!