Рішення міської ради

Про погодження Інвестиційної програми міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» на плановий період (2020р.)

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення тридцять дев’ятої сесії

№25 від 04.03.2020 р.

 

Про погодження Інвестиційної програми міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» на плановий період (2020р.)

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, з метою забезпечення економічної діяльності та господарської необхідності проектування і будівництва нових, розширення та модернізації діючих мереж з водопостачання та водовідведення, на виконання  постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.09.2017, №1131 «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Погодити Інвестиційну програму міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» на плановий період (2020р.) (додається).

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови А.Нестерука та міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал».

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації і використання майна територіальної громади міста.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН

 

 

Пояснювальна записка до інвестиційної програми МКП “Хмельницькводоканал” на 2020 рік

На виконання Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Про затвердження порядків розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення” від 14.12.2012р. №630, Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг “Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення” від 14.09.2017р №1131, з метою обґрунтування запланованих витрат ліцензіата, які будуть спрямовані на капітальні інвестиції в будівництво, реконструкцію, модернізацію об'єктів водопостачання та водовідведення, МКП “Хмельницькводоканал” розроблена інвестиційна програма на 2020 рік.

Коротка інформація про ліцензіата

Ліцензіат, МКП “Хмельницькводоканал”, комунальної форми власності заснований у 1994 році і знаходиться за адресою: 29000, м. Хмельницький, вул.Водопровідна,75.

Тел./факс (0382) 78-75-06, е-mail [email protected] Код за ЄДРПОУ 3356128.

Директор МКП “Хмельницькводоканал” Кавун Віталій Борисович.

Підприємство працює на підставі Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення зареєстрованих в Міністерстві юстиції України згідно постанови №1508 від 18.07.2019.

Відповідною інвестиційною програмою передбачені заходи:

зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів

щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення;

щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища.

Основна мета та цілі інвестиційної програми:

- підвищення стабільності і надійності роботи систем водопостачання та водовідведення;

- забезпечення охорони та раціонального використання джерел питного водопостачання;

- заміна зношеного та морально застарілого обладнання;

- заміна та реконструкція зношених ділянок водопроводів;

- скорочення споживання паливноенергетичних ресурсів;

- безаварійний прийом та перекачування стічних вод та їх очистка;

- раціональне використання води та зменшення її втрат;

- покращення показників безпеки та якості продукції;

- впровадження сучасних енергозберігаючих технологій та обладнання;

- зменшення кількості аварійних ситуації у системі водопровідноканалізаційного господарства;

- зниження екологічного навантаження на навколишнє природне середовище та на басейн р.Південний Буг.

Фінансування заходів інвестиційної програми здійснюється за рахунок амортизаційних відрахувань.

Загальна сума коштів для виконання інвестиційної програми складає 11432,40 тис. грн (без ПДВ), з них: водопостачання - 6830,60 тис. грн, водовідведення - 4574,92 тис. грн.

 

В розділі водопостачання передбачені наступні заходи.

Будівництво ділянки водопроводу діам=315 мм по вул.К.Степанкова в м.Хмельницький.

Ділянка водопроводу діаметром 400 мм яка проходить від ВНС-8 по вул.Степанковій до вул.Західно-Окружної побудована у 1979р. відпрацювала свій нормативний термін експлуатації. За останній рік на водопроводі ліквідовано 5 великих аварій, що в свою чергу призводить до обмеження водопостачання частини Південно-Західного мікрорайону та частини мікрорайону Гречани.

Впровадження даного заходу дозволить зменшити непродуктивні витоки води питної якості та значно знизити експлуатаційні затрати на утримання даного водопроводу за рахунок підвищення надійності його роботи, покращити якісні показники централізованого водопостачання міста, збільшити пропускну спроможність даного водопроводу за рахунок зменшення втрат тиску на місцевий опір по довжині.

Реконструкція водопроводу від вул.Проскурівська до пров.Проскурівський, вул.Пилипчука до пров. Шевченка в м.Хмельницький.

Реконструкція даної ділянки сталевого водопроводу Ø 500 мм із заміною на поліетиленовий водопровід Ø 400 мм, протяжністю 380,5 м.п. зумовлена збільшенням частоти аварійно-відновлювальних робіт на відповідній ділянці сталевого водопроводу, що проходить проїжджою частиною вулиці із значно завантаженим трафіком руху транспорту. Даний водопровід експлуатується з 1976 року і на сьогоднішній день водопровід повністю відпрацював свій експлуатаційний та технічний ресурс, протягом 2019 року на відповідній ділянці водопроводу було п'ять аварійних ситуацій (пошкодження трубопроводу).

Отже, після проведення реконструкції ділянки водопроводу очікуються позитивні зміни в стабільності надання послуг з централізованого питного водопостачання за рахунок зменшення зупинок водопостачання, зменшення витрат на аварійно-відновлювальні роботи, зменшення втрат води питної якості.

Впровадження систем обліку АСКОЕ та ЛУЗОД.

Відповідно до п.3.35 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), всі підприємства з приєднаною потужністю електроустановок від 150 кВт і середньомісячним обсягом споживання від 50 тис. кВт-год повинні мати локальне обладнання збору й обробки даних (ЛУЗОД) або автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ).

Система АСКОЕ дасть можливість підприємству дистанційно переглядати та контролювати дані щодо споживання електричної енергії та потужності, користуючись програмним забезпеченням, яке встановлюється під час монтажу та налаштування АСКОЕ. Це дасть змогу контролювати споживання електроенергії на об'єктах підприємства на протязі добового періоду та дозволить регулювати режим роботи електричного обладнання для економії енергоресурсів. Також впровадження системи АСКОЕ дасть можливість, при отриманні ліцензії на постачання електричної енергії, вийти на ринок електроенергії і проводити прямі закупівлі на добу наперед та заощадити на різниці ціни, яку закладають постачальники при перепродажу електричної енергії споживачам.

Обладнання системою АСКОЕ 4-х точок: ВНС-5, ВНС-7, ВНС-9, ВНС-10.

 

В розділі водовідведення передбачені наступні заходи.

Реконструкція каналізаційного колектора по вул.Північна,113 в м.Хмельницькому.

Самопливний каналізаційний колектор від житлового будинку по вул. Північна, 113, побудований в 1995 році. Даний каналізаційний колектор перебуває в робочому стані. Але в зв'язку з тим, що він побудований в мокрих грунтах, в процесі експлуатації сталася часткова руйнація асбестоцементних труб. Колектор внаслідок просідання, в деяких місцях, має зворотній ухил, в зв'язку з цим на колекторі виникають часті засмічення, що призводить до нестабільного водовідведення, скарг мешканців будинку і забруднення навколишнього середовища.

Реконструкція даного каналізаційного колектора вирішить питання надійного та безперервного водовідведення стічних вод від споживачів та зменшить обсяг фінансування на експлуатацію та ремонт.

Реконструкція ділянки самопливного каналізаційного колектора Д=200 мм по вул.Інститутська,20/2 в м.Хмельницький.

Самопливний каналізаційний колектор по вул.Інститутська,20/2 побудований у 1984 році. Внаслідок тривалої експлуатації порушена герметичність колектора, що призводить до потрапляння стічних вод до теплотраси та підтоплення дворової території житлового будинку по вул.Молодіжна,2/1Д.

Заміна мулопроводу Д=160 мм від мулової станції до діючого трубопроводу в районі старих мулових майданчиків по вул.Вінницьке шосе,135 на КОС-2.

На каналізаційних очисних спорудах №2 (КОС-2) м.Хмельницького в 1984 році побудований та введений в експлуатацію мулопровід діаметром 160 мм для відкачування надлишкового мулу та сирого осаду від мулової насосної станції на мулові майданчики.

За час експлуатації через агресивне середовище даний мулопровід зносився, в зв'язку з цим часто стаються пориви на трубопроводі (6-7 поривів щороку), що порушує цикл очистки стічних вод та несвоєчасно відкачується мул. За 2018 рік на ліквідацію цих поривів було використано близько 300 тис. грн, тому через великі затрати необхідно прокласти новий мулопровід від мулової станції до діючого трубопроводу, який був замінений раніше в районі старих мулових майданчиків.

Реконструкція напірного каналізаційного колектора Д=225 мм від КНС-22 до вул.Кам'янецька 134/1Д в м.Хмельницький.

Напірний каналізаційний колектор від КНС-22 до вул.Кам'янецька,134/1Д побудований у 1984 році з стальних тонкостінних труб. Внаслідок тривалої експлуатації в агресивному середовищі постійно виникають пошкодження на колекторі (4 за рік), що призводить до забруднення навколишнього середовища, руйнування асфальто-бетонного покриття. За 2018 рік на ліквідацію цих поривів було використано близько 400 тис.грн, тому через великі затрати необхідно провести реконструкцію напірного каналізаційного колектора.

Впровадження систем обліку АСКОЕ та ЛУЗОД.

Відповідно до п.3.35 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), всі підприємства з приєднаною потужністю електроустановок від 150 кВт і середньомісячним обсягом споживання від 50 тис. кВт-год повинні мати локальне обладнання збору й обробки даних (ЛУЗОД) або автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ).

Система АСКОЕ дасть можливість підприємству дистанційно переглядати та контролювати дані щодо споживання електричної енергії та потужності, користуючись програмним забезпеченням, яке встановлюється під час монтажу та налаштування АСКОЕ. Це дасть змогу контролювати споживання електроенергії на об'єктах підприємства на протязі добового періоду та дозволить регулювати режим роботи електричного обладнання для економії енергоресурсів. Також впровадження системи АСКОЕ дасть можливість, при отриманні ліцензії на постачання електричної енергії, вийти на ринок електроенергії і проводити прямі закупівлі на добу наперед та заощадити на різниці ціни, яку закладають постачальники при перепродажу електричної енергії споживачам.

Обладнання системою АСКОЕ 2-х точок: ГКНС, КОС-2.

Виготовлення ПКД “Реконструкція КНС по вул.Вокзальна, м-н Гречани в м.Хмельницький”.

Виготовлення проєктно-кошторисної документації, якою передбачається реконструкція КНС, розташованої за адресою: м.Хмельницький, вул.Вокзальна,135 забезпечить визначення фактичних обсягів будівельно-монтажних робіт, типу та вартості нового обладнання, необхідного для реконструкції каналізаційної насосної станції.

Так, КНС експлуатується з 1980 року, на станції встановлено два насосних агрегати, один з них насос К-100-65-200, другий насос фекальний СМ 125-80 315/4 з двигуном, насосна станція перекачує стічні води мікрорайону “Гречани”.

Каналізаційна насосна станція має у плані круглу форму діаметром 8,55 м, висотою 4,5 м. Технічний огляд та оцінка стану будівельних конструкцій виконувався у вересні 2019 року відповідно до вимог “Правил обстеження, оцінка технічного стану будівель і споруд”. На підставі результатів технічного обстеження, оцінювання стану будівельних конструкцій, об'ємно-планувальних і конструктивних рішень, об'єкт відноситься до категорії технічного стану ”3” - не придатний до нормальної експлуатації.

Проєктом реконструкції каналізаційної насосної станції передбачено заміну існуючого насосного обладнання, заміну трубопроводів, запірно-регулюючої арматури та ремонт будівлі станції.

Після реалізації заходів інвестиційної програми МКП «Хмельницькводоканал» очікується:

забезпечення економічного ефекту 1130,80 тис.грн./прогнозний період.

 

Директор МКП “Хмельницькводоканал” В.КАВУН

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!