Рішення міської ради

Про присвоєння звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади»

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення позачергової восьмої сесії

№1 від 23.09.2021 р.

 

Про присвоєння звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади»

 

Розглянувши пропозицію міського голови О.Симчишина щодо присвоєння військовослужбовцю 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних Сил України, молодшому сержанту Пасєці Віктору Степановичу, художньому керівнику - головному диригенту і засновнику Національного президентського оркестру, полковнику, народному артисту України, лауреату міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів, професору Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, Молотаю Анатолію Михайловичу звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади». Міська рада відзначає, що Пасєка Віктор Степанович, Молотай Анатолій Михайлович мають видатні заслуги перед українським народом та Хмельницькою міською територіальною громадою.

Віктор Степанович Пасєка народився 8 червня 1965 в селі Мончинці Красилівського району Хмельницької області.

У 1972-1980 роках навчався у школі в селі Мончинці. З 1980 по 1983 роки навчався в Чорноострівському СПТУ.

З 1984 по 1986 проходив строкову військову службу.

З 1987 року проживав у місті  Хмельницькому, де працював водієм тролейбуса 2 класу у Хмельницькому комунальному підприємстві «Електротранс».

12 вересня 2018 року призваний Хмельницьким обласним військовим комісаріатом на контрактну службу та направлений в район проведення Операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей. Спочатку служив як мінометник, згодом – командир відділення.

Загинув 18 березня 2021 року в районі села Горлівка Донецької області внаслідок кульового поранення в голову, під час масованого обстрілу позицій Збройних Сил України.

Похований 21 березня 2021 року на Алеї Слави Хмельницького міського кладовища в мікрорайоні Ракове.

Указом Президента України від 7 квітня 2021 року №149/2021, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України був посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Молотай Анатолій Михайлович народився 22 серпня 1938 в селі Ружична, на Хмельниччині.

Анатолій Михайлович з 1953 розпочав свою музичну освіту у Проскурівському військовому оркестрі. Згодом увійшов до колективу Зразкового оркестру Прикарпатського військового округу (м.Львів).

У 1964 після закінчення військово-диригентського факультету Московської консерваторії  імені П.І. Чайковського отримав фах військового диригента, проходив службу диригентом військового оркестру.

З 1980 – начальник військово-оркестрової служби, художній керівник оркестру і ансамблю пісні і танцю МВС СРСР по УРСР та Молдавської РСР.

З 1991 року - начальник військово – оркестрової служби Національної Гвардії України, засновник, художній керівник та головний диригент засновник Окремого зразково-показового оркестру Національної гвардії України (1992), Президентського оркестру Національної гвардії України (1997), Президентського оркестру Збройних Сил України (2000). За вагомий внесок Президентського оркестру Збройних Сил України в розвиток української музичної культури, значні творчі здобутки Указом Президента України від 14 квітня 2003 №321/2003 оркестру надано статус Національного та змінено його назву на Національний президентський оркестр. Національний президентський оркестр є одним із атрибутів голови Української держави. Відтак оркестр не просто символ української музики. Це величезний колектив професіоналів.

Молотай Анатолій Михайлович повний кавалер ордену «За заслуги», автор близько 120-ти аранжувань для симфонічного та духового оркестрів.

Керуючись Положенням про звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади», затвердженим рішенням міської ради від 28.04.2010 року № 31 (із змінами), Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Присвоїти звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» Пасєці Віктору Степановичу.

2. Присвоїти звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» Молотаю Анатолію Михайловичу.

3. Надати грошову винагороду у розмірі, передбаченому Положенням про звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади», згідно з додатком.

4. Видатки здійснити за рахунок коштів п.3.2.15 цільового фонду Хмельницької міської ради.

5. Відповідальність за виконання рішення покласти на Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров'я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН

 

Додаток

до рішення сесії міської ради

від 23.09.2021 №1

СПИСОК

осіб, яким виплачується грошова винагорода у розмірі 20 мінімальних заробітних плат, збільшена на суму сплати податку з доходів фізичних осіб:

1. Гришканич Ольга Вікторівна, …

2. Молотай Анатолій Михайлович, …

 

Секретар міської ради В.ДІДЕНКО

Завідувач відділу бухгалтерського обліку, планування та звітності – головний бухгалтер Л.СТАРОДУБ

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!