Рішення міської ради

Про розгляд протесту прокуратури міста Хмельницького на пункти 1.8., 1.9 рішення Хмельницької міської ради №2 від 14.09.2010 року «Про надання дозволу Хмельницькому навчально-курсовому комбінату на списання з балансу транспортних засобів» в частині наданн

 

 

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення другої сесії

№48 від 15.12.2010 р.

 

 

Про розгляд протесту прокуратури міста Хмельницького на пункти 1.8., 1.9 рішення Хмельницької міської ради №2 від 14.09.2010 року «Про надання дозволу Хмельницькому навчально-курсовому комбінату на списання з балансу транспортних засобів» в частині надання дозволу на списання з балансу автомобілів ГАЗ-31022, державний номер ВХ 0638 АХ, 1997 року випуску, та ГАЗ-31029, державний номер ВХ 7125 АТ, 1993 року випуску, як непридатних для подальшого використання шляхом продажу за експертною оцінкою

 

Прокуратура міста Хмельницького вказує у протесті на те, що у рішенні Хмельницької міської ради №2 від 14.09.2010 року «Про надання дозволу Хмельницькому навчально-курсовому комбінату на списання з балансу транспортних засобів» пункти 1.8. 1.9 є незаконними і підлягають скасуванню. 

Протест прокуратури міста Хмельницького підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» всі юридичні особи, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Згідно з пунктом 1 Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 10 серпня 2001 року №142/181, встановлено єдині вимоги до порядку списання матеріальних цінностей з балансу установ та організацій, основна діяльність яких здійснюється за рахунок коштів державного та (або) місцевих бюджетів.

Пунктами 6, 8 вказаної Типової інструкції передбачено, що для визначення непридатності матеріальних цінностей і встановлення неможливості або неефективності проведення їх відновлювального ремонту, а також для оформлення необхідної документації на списання цих цінностей, наказом керівника установи щорічно створюється постійно діюча комісія. За результатами обстеження комісії складаються акти про списання матеріальних цінностей. Типові форми з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, та Інструкція з їх складання затверджені наказом Головного управління Державного казначейства України та Державного комітету статистики України від 02.12.1997 №125/70.

Порушуючи вищевказані норми законодавства, службовими особами Хмельницького міського навчально-курсового комбінату комісія для розгляду питання про списання основних засобів не скликалась,  відповідні акти про списання матеріальних цінностей не складались. За таких обставин рішення сесії про надання дозволу на списання з балансу автомобілів є незаконними та підлягає скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст.21 Закону України «Про прокуратуру», Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»,Типовою інструкцією про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Протест прокуратури міста Хмельницького на пункти 1.8., 1.9 рішення Хмельницької міської ради №2 від 14.09.2100 року «Про надання дозволу Хмельницькому міському навчально-курсовому комбінату на списання з балансу транспортних засобів» задовольнити.

2. Скасувати пункти 1.8.1.9 рішення Хмельницької міської ради №2 від 14.09.2010 року «Про надання дозволу Хмельницькому міському навчально-курсовому комбінату на списання з балансу транспортних засобів» в частині надання дозволу на списання з балансу автомобілів ГАЗ-31022, державний номер ВХ 0638 АХ, 1997 року випуску, та ГАЗ-31029, державний номер ВХ 7125 АТ, 1993 року випуску, як непридатних для подальшого використання шляхом продажу за експертною оцінкою.

 

Міський голова С. Мельник

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!