Проекти рішень виконавчого комітету

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми «Моє укриття» на 2023 -2025 роки

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми «Моє укриття» на 2023 -2025 роки

 

 

Розглянувши клопотання управлінням житлової політики і   майна, керуючись  Цивільним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про особливості здійснення права власності багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми «Моє Укриття» на 2023-2025 роки згідно з додатком 1.

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови - директора департаменту інфраструктури міста В. Новачка.

 

Міський голова    Олександр СИМЧИШИН

 

Додаток № 1

до рішення виконавчого комітету

   від «____»______________ № ___

 

 

ПРОГРАМА

«МОЄ УКРИТТЯ»

на 2023-2025 роки

 

Паспорт

Програми «Моє укриття» на 2023-2025 роки

 

1

Розробник програми

Управління житлової політики і майна

2

Відповідальний виконавець програми

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради, управління житлової політики і майна

3

Дата і номер розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

 

4

Учасники програми

Управління житлової політики і майна, управляючі муніципальні компанії, співвласники багатоквартирних будинків, ОСББ

5.

Термін реалізації програми

2023-2025 роки

6

Етапи виконання програми

Програма виконується в один етап

7

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Міський бюджет, кошти інших джерел не заборонені законодавством

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього,

у тому числі

 

 8000,0тис. грн.

 

8.1

коштів міського бюджету

 13 500,0 тис. грн.

 

8.2

інші кошти

 0,0 тис. грн.

 

1. Загальні положення

1.1 Програма «Моє укриття» на 2023-2025 роки (далі – Програма) визначає особливості проведення робіт з облаштування та ремонту найпростіших укриттів (підвалів) багатоквартирних будинків, регулює правові та організаційні відносини, пов’язані забезпечення умов доступності та безпеки найпростіших укриттів для жителів Хмельницької міської територіальної громади.

Дія Програми поширюється на співвласників багатоквартирних житлових будинків (власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (гуртожитку)), що перебувають в управлінні (обслуговуванні) управляючих компаній (житлово-експлуатаційних організацій) всіх форм власності та ОСББ.

 

2. Опис цілей та завдань, які пропонується вирішити

 

Від 24 лютого 2022 року, в умовах воєнного стану, питання допомоги населенню Хмельницької міської територіальної громади у забезпеченні доступності найпростіших укриттів під час оголошення повітряної тривоги є нагальною для вирішення. Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до місця розташування власного укриття (дім, школа, садочок робота тощо), мешканці міста мають зайти в  укриття за місцем їх розташування.

Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в умовах воєнного стану.

На території громади таким найпростішим укриттям є підвал багатоквартирного житлового будинку. У перші дні війни підвали багатоповерхівок були відчинені для можливості потрапляння людей під час повітряної тривоги. Управителі та ОСББ навели лад, прибрали укриття, забезпечили водою та місцями для сидіння. Мешканці будинків принесли теплі речі та старі меблі. На жаль, утримувати укриття в належному стані при постійно відчинених дверях в підвальне приміщення виявилось неможливим. Підвали грабують, в них поселяються безхатченки та бездомні тварини.

           Програмою заплановано облаштувати укриття автоматизованою системою доступу до найпростіших укриттів, які розташовані у підвалах багатоквартирних житлових будинків шляхом  заміни  вхідних дверей у підвальних приміщеннях з облаштуванням автоматизованої системи доступу до укриття та ремонт аварійних ділянок внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання, холодного водопостачання, водовідведення та, електропостачання тощо.

3. Як працюватиме автоматизована система доступу

Двері укриття будуть оснащені електронними замками. Система працюватиме за принципом електромагнітного замка: двері укриття розблоковуватимуться і блокуватимуться за сигналами.При оголошенні повітряної тривоги у області, система дистанційного відчинення електромагнітного замка автоматично розблоковує доступи до усіх укриттів на яких вона встановлена. Коли «звучить тривога», електромагнітний замок розблоковується для вільного доступу в приміщення. Коли ж лунає «відбій» – замок блокується автоматично. Зсередини приміщення двері відчиняються простою кнопкою, щоб всі могли безперешкодно залишити укриття.

Системою керуватиме диспетчер. На карті він бачитиме наступне: коли звучить сигнал повітряної тривоги – укриття на мапі змінюватимуть колір, що означатиме розблокування дверей укриттів. Якщо ж з якихось технічних причин укриття не розблокується, диспетчер зможе це зробити через окремий доступ вручну.

Для мешканців будинку проблем з доступом до підвалів не буде. Оскільки двері оснащені зчитувачем ключа входу в укриття для прибирання, обслуговування інших потреб співвласників.

Автоматизована система зможе забезпечити оперативний доступ до підвальних приміщень не тільки мешканців багатоповерхівок, а й людей, що знаходяться поруч.

Отже, якщо людина не мешкає у будинку, а проходить поруч і звучить сигнал тривоги, вона зможе скористатися укриттям найближчого до неї будинку, адже у такий час маємо піклуватися про всіх.

Для зручностей мешканців міста розроблено мобільний додаток. Під час оголошення повітряної тривоги на смартфони приходить сповіщення, після якого автоматично прокладається шлях до найближчого укриття. У разі необхідності програма дозволяє прокласти шлях до іншого укриття.

3. Мета Програми

 

3.1. Створити сприятливі умови для збереження та забезпечення безпеки жителів Хмельницької МТГ.

3.2. Впровадження  механізмів покращення доступності до найпростіших укриттів для утримання їх в належному санітарнор-гігієнічному стані.

3.3. Провести ремонти найпростіших укриттів будинків у Хмельницькій МТГ.

 

4. Завдання та заходи Програми

4.1. Проведення ремонтних робіт,  в тому числі внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання, холодного водопостачання, водовідведення та, електропостачання тощо у найпростіших укриттях, що знаходяться в підвалах багатоквартирних житлових будинків всіх форм власності.

4.2. Облаштування автоматизованою системою доступу найпростіших укриттів, які розташовані у підвалах багатоквартирних житлових будинків шляхом  заміни  вхідних дверей у підвальних приміщеннях з облаштуванням автоматизованої системи доступу до укриття.

 

5. Механізм впровадження заходів та завдань Програми

 

5.1. Для отримання фінансування на заходи зазначені у розділі 4 Програми необхідно, щоб адреса будинку була відображена на інтерактивній карті, де розміщені сховища та найпростіші укриття. Якщо ж адреса відсутня - необхідно звернутися до управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради  та ДСНС для подальшого обстеження приміщення з метою внесення на мапу укриттів.

5.2. Механізм впровадження ремонтних робіт передбачених у пункті 4.1.  розділу 4 Програми.

5.2.1. Витрати з поточного ремонту  здійснюються, якщо кошторисом витрат з управління багатоквартирним будинком не передбачено вказаних робіт або їх обсяг перевищує обсяг витрат на поточний ремонт, передбачений в кошторисі більше ніж на 50%, а невиконання робіт в поточному році може призвести до обмеження доступу населення в укриття;

5.2.2. Управитель (ОСББ) проводить обстеження технічного стану багатоквартирного житлового будинку: конструктивних елементів, технічних пристроїв, внутрішньобудинкових систем укриттів багатоквартирного житлового будинку, інших елементів укриття в будинку, що потребують ремонту з метою підтвердження необхідності проведення робіт. Після обстеження складається дефектний акт та визначається вартість робіт.

5.2.3. Для отримання фінансування з міського бюджету управитель (ОСББ) звертається до управління житлової політики і майна та надає документи, що обгрунтовують необхідність виконання робіт (дефектний акт, розрахунок вартості проведення робіт у відповідності до національних будівельних стандартів, інформацію щодо неможливості виконання вказаних робіт в межах кошторису витрат на управління багатовкартирним будинком тощо).

5.3. Механізм впровадження ремонтних робіт передбачених у пункті 4.2. розділу 4 Програми.

5.3.1. Питання облаштування автоматизованою системою доступу найпростішого укриття багатоквартирного житлового будинку вирішується зборами Співвласників, у відповідності до статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» або за рішенням правління ОСББ у відповідності до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».  На зборах управитель (голова ОСББ, або інший уповноважений представник Співвласників) доводить до Співвласників інформацію про можливість Облаштування автоматизованою системою доступу найпростіших укриттів, які розташовані у підвалах багатоквартирних житлових будинків шляхом  заміни  вхідних дверей у підвальних приміщеннях з облаштуванням автоматизованої системи доступу до укриття.

5.3.2 На зборах мешканці приймають рішення щодо встановлення автоматизованою системою доступу та  щодо надання згоди на доступу до підвальних приміщень людей, що знаходяться поруч та не є співвласниками багатоквартирного будинку.

5.3.3. У разі прийняття зборами співвласників позитивного рішення управитель (голова ОСББ) звертається на адресу управління житлової політики і майна щодо фінансування робіт зі встановлення дверей та автоматизованої системи доступу. Невід’ємною частиною такої заяви є протокол (або належно завірена копія) зборів співвласників багатоквартирного будинку.

5.4. Позитивне рішення про фінансування робіт з ремонту багатоквартирного житлового будинку приймається за наявності коштів в бюджеті Хмельницької міської територіальної громади та належним чином оформлених документів, що вказують на необхідність виконання робіт.

6. Фінансування робіт з ремонту багатоквартирного житлового будинку.

6.1. Хмельницька міська рада виділяє кошти з міського бюджету на виконання заходів та завдань Програми на умовах визначених в розділі 5 Програми в розмірі, що передбачений Програмою на відповідний рік (додаток 1 до Програми).

6.2. Заходи, що передбачені Програмою фінансуються відповідно до вимог нормативно-правових та нормативно-технічних актів у відповідності до частки участі у співфінансуванні.

6.3. Дія Програми поширюється на виконання всіх робіт, що будуть фінансуватися з моменту її затвердження  рішенням сесії міської ради.

6.4. Головним розпорядником коштів є управління житлової політики і майна.

7. Заплановані дії для реалізації Програми

Для реалізації вищезазначеного управління житлової політики і майна та управляючі муніципальні компанії проводять постійну популяризацію Програми серед мешканців.

 

8. Організаційне забезпечення виконання завдань Програми

8.1. Організаційне забезпечення, моніторинг та контроль за виконанням завдань Програми здійснює управління житлової політики і майна.

 

9. Очікувані результати від впровадження Програми

9.2. Забезпечення можливостей мешканців щодо покращення умов перебування мешканців Хмельницької територіальної громади у найпростіших укриттях.

9.3. Збільшення кількості багатоквартирних будинків, в яких проведено ремонтні роботи в найпростіших укриттях.

 

Керуючий справами виконавчого комітету   Юлія САБІЙ

Заступник директора департаменту інфраструктури

міста - начальник управління житлової політики і майна   Наталія ВІТКОВСЬКА

 

 

Додаток 1

до Програми на 2023-2025 роки

 

 

Ресурсне забезпечення

Програми «Доступне укриття»

2023 – 2025 роки

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

2023 рік

2024 рік

2025 рік

Разом на 2023-2025 роки

Кошти бюджету Хмельницької міської територіальної громади, тис. грн 3 500 5000,0

5000,0

13 500,0

 

Керуючий справами виконавчого комітету    Юлія САБІЙ

Заступник директора департаменту інфраструктури

міста - начальник управління житлової політики і майна  Наталія ВІТКОВСЬКА

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!