Рішення міської ради

Про затвердження Порядку відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних мате

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення двадцять четвертої сесії

№7 від 24.04.2013 р.

 

Внесені зміни:

рішенням 37-ї сесії міської ради від 30.04.2014 №12

рішенням 5-ї сесії міської ради від 16.03.2016 №20

рішенням 21-ї сесії міської ради від 11.04.2018 №30

рішенням 40-ї сесії міської ради від 17.04.2019 №40

рішенням 42-ї сесії міської ради від 17.06.2020 №18

рішенням 4-ї сесії міської ради від 17.02.2021 №23

рішенням 10-ї сесії міської ради від 15.12.2021 №30

 

Про затвердження Порядку відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів, затвердження складу комісії з визначення доцільності видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів та втрату чинності рішення міської ради

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, керуючись ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів (додаток 1).

2. Затвердити склад комісії з визначення доцільності видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів (додаток 2).

3. Визнати таким, що втратило чинність рішення сесії міської ради від 15.06.2011р. №76 «Про затвердження Порядку відшкодування вартості лікування мешканців міста закладам неміської комунальної форми власності та складу комісії з визначення доцільності видатків на лікування міських жителів в закладах неміської комунальної форми власності і про втрату чинності рішень міської ради».

4. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови Г.Давиденка.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення.

 

Міський голова С.Мельник

 

Додаток 1

до рішення сесії міської ради

від 24.04.2013р. №7

 

Порядок

відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів

 

1. Загальні положення

1.1. Порядок здійснення видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів (далі - Порядок) розроблений з метою організації виконання рішень Хмельницької міської ради про бюджет міста Хмельницького щодо використання коштів за КФКВ 080000.

1.2. Порядок визначає процедуру здійснення видатків на лікування, витратні матеріали, вироби медичного призначення міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів з видатків бюджету охорони здоров’я міста за КФКВ 080000.

1.3. Видатки на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста здійснюються міським комунальним аптекам, постачальникам витратних матеріалів, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності, які надають медичну допомогу, що не може бути надана в закладах охорони здоров'я міської комунальної власності та фінансування яких не здійснюється за рахунок бюджету міста Хмельницького.

1.4. Видатки на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів здійснюються після розгляду заяв мешканців міста міським головою, першим заступником міського голови, заступниками міського голови та підтвердження проходження лікування (чи його необхідність) в закладах неміської комунальної та інших форм власності.

Видатки здійснюються на лікування: осіб, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», інвалідів І та ІІ груп загального захворювання, ветеранів праці, малозабезпечених громадян, дітей з малозабезпечених сімей, тяжкохворих громадян, потерпілих від наслідків пожежі чи стихійного лиха.

 

2. Умови здійснення видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів

2.1. Видатки на відшкодування вартості лікування мешканців міста в закладах неміської комунальної та інших форм власності здійснюються на підставі розгляду звернень громадян, медичної довідки про захворювання та підтверджуючого документу лікувального закладу неміської комунальної та інших форм власності про проходження курсу лікування (чи його необхідність) з вказаною орієнтовною вартістю лікування.

2.2. Видатки на відшкодування вартості виробів медичного призначення, витратних матеріалів мешканцям міста здійснюються на підставі розгляду звернень громадян, медичної довідки про захворювання, підтверджуючого документу лікувального закладу неміської комунальної та інших форм власності про проходження курсу лікування (чи його необхідність) з вказаною орієнтовною вартістю лікування і/або рахунків постачальників з зазначеним переліком виробів медичного призначення, витратних матеріалів.

2.3. Звернення мешканців міста щодо здійснення видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів направляються на розгляд в управління охорони здоров’я (далі УОЗ) Хмельницької міської ради - головного розпорядника коштів.

В управлінні охорони здоров’я матеріали звернень громадян розглядаються комісією, склад якої затверджується рішенням сесії міської ради.

Про результати розгляду звернення управління охорони здоров’я повідомляє громадян в установлені законом терміни.

2.4. Члени комісії забезпечують виконання вимог чинного законодавства України щодо конфіденційної інформації та захисту персональних даних відносно осіб, які звертаються.

2.5. Відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів здійснюється, як правило, не більше одного разу протягом бюджетного року.

Як виняток, в окремих випадках, що підтверджуються аргументованими документами, відшкодування може бути проведено повторно протягом бюджетного року.

2.6. У випадку необхідності до розгляду залучаються адміністрація та фахівці міських лікувально-профілактичних закладів, в тому числі міські позаштатні спеціалісти УОЗ, які надають додаткову інформацію, що підтверджує необхідність здійснення видатків.

Управління охорони здоров’я зберігає копії матеріалів звернень щодо здійснення видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів.

2.7. Начальник управління охорони здоров’я за результатами розгляду матеріалів щодо здійснення видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів, доручення щодо розгляду яких надходять від міського голови, першого заступника міського голови, заступників міського голови забезпечує здійснення видатків, враховуючи висновки комісії.

 

3. Фінансування та здійснення видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів

3.1. Відповідно до рішення Хмельницької міської ради про бюджет міста Хмельницького фінансове управління міської ради проводить фінансування головного розпорядника коштів міського бюджету - управління охорони здоров'я. Видатки на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста здійснюються у межах коштів міського бюджету, передбачених на цю мету, і відображаються за КФКВ 080000 «Охорона здоров'я» в т.ч. «Лікування міських жителів в закладах неміської комунальної форми власності».

3.2. Управління охорони здоров’я проводить цільове фінансування витрат на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста на розрахункові рахунки лікувально-профілактичних закладів неміської комунальної та інших форм власності, постачальникам витратних матеріалів в банківських установах та на розрахункові рахунки міських комунальних аптек для забезпечення курсів лікування мешканців міста методом програмного гемодіалізу, курсів протипухлинної хіміотерапії та, у інших випадках, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, витратними матеріалами, медичними послугами.

3.3. Міські комунальні аптеки, лікувально-профілактичні заклади неміської комунальної та інших форм власності, постачальники витратних матеріалів використовують отримані кошти згідно з існуючими нормативними документами щодо цільового використання коштів в межах чинного законодавства.

3.4. Управління охорони здоров’я включає суму касових видатків на відшкодування вартості виробів медичного призначення, витратних матеріалів та лікування мешканців міста в закладах неміської комунальної форми власності у звіт про використання коштів міського бюджету і подає його в органи Державної казначейської служби України у місті Хмельницькому у встановлені терміни.

 

Начальник управління охорони здоров'я М.Василишин

 

Додаток 2

до рішення сесії міської ради

від 24.04.2013р. №7

 

Склад

комісії з визначення доцільності видатків на відшкодування вартості витратних матеріалів, виробів медичного призначення та лікування мешканців міста міським комунальним аптекам, лікувальним закладам неміської комунальної, інших форм власності та постачальникам витратних матеріалів

Голова комісії:

Шинкарук Олег Миколайович

 

- заступник міського голови.

Заступник голови комісії:

Ткач Борис Васильович

 

- начальник управління охорони здоров’я.

Секретар комісії:

Волинець Ігор Дмитрович

 

- головний спеціаліст управління охорони здоров’я.

Члени комісії:

Головко Людмила Леонтіївна

- директор комунального підприємства «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Хмельницької міської ради, депутат міської ради;

Гуляк Людмила Володимирівна

- заступник начальника управління охорони здоров’я з медичних питань;

Кондратюк Ірина Володимирівна

- головний спеціаліст – міський лікар-педіатр управління охорони здоров’я;

Кузьменко Тетяна Сергіївна

- провізор клінічний управління охорони здоров’я;

Кучер Ігор Андрійович

- міський позаштатний онколог, лікар-онколог хірургічного відділення поліклініки №2 комунального підприємства «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради;

Машевська Віта Сергіївна

- міський позаштатний офтальмолог, завідувач офтальмологічним кабінетом поліклініки №1 комунального підприємства «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради;

Площинська Оксана Вікторівна

- економіст з планування І категорії управління охорони здоров’я;

Триняк Василь Іванович

- начальник поліклініки № 3 комунального підприємства «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради.

 

Секретар міської ради В.ДІДЕНКО

Начальник управління охорони здоров’я Б.ТКАЧ

 

(Додаток 2 викладено у новій редакції згідно з

рішенням 10-ї сесії міської ради від 15.12.2021 №30)

File link
Розмір: 79 КБ
Формат: doc

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!