Рішення міської ради

Про затвердження "Програми підтримки обдарованих дітей м,Хмельницького" та "Положення про стипендію міської Ради для обдарованих дітей"

 

 

 

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення дев’ятнадцятої сесії

№6 від 21.02.2001 р.

 

Внесені зміни:

рішенням 7-ї сесії міської ради від 14.07.2021 №16

 

Про затвердження "Програми підтримки обдарованих дітей м,Хмельницького" та "Положення про стипендію міської Ради для обдарованих дітей"

 

Розглянувши пропозиції виконавчого комітету та у відповідності до ст.32,42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська Рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити "Програму підтримки обдарованих дітей м.Хмельницького" згідно додатку 1 та "Положення про стипендію міської Ради для обдарованих дітей" згідно додатку 2.

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з гуманітарних питань та на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ради Федорова 1.1.

 

Міський голова: М.К. Чекман

 

Додаток 1

до рішення сесії міської ради

від 21.02.2001 №6

ПОЛОЖЕННЯ

про стипендію міської Ради для обдарованих дітей

 

1. Загальні положення.

1.1. Стипендія міської Ради засновується з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей та молоді міста .

1.2. Стипендії встановлюються в таких жанрах:

музичний - 2 стипендії, вокально-хоровий - 1 стипендія, театральний - 1 стипендія, хореографічний - 1 стипендія, естрадний - 1 стипендія, образотворче мистецтво - 2 стипендії.

1.3. Претендентами на стипендію можуть бути діти віком від 10 до 18 років, які мешкають в м.Хмельницькому та показали високий рівень виконання у відповідних жанрах.

2. Порядок висування претендентів.

2.1. Подання на одержання стипендії здійснюється відділом культури міськвиконкому.

2.2. Подання на одержання стипендії включає інформацію про претендента:

прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, домашню адресу, телефон та творчу характеристику.

3. Порядок визначення претендентів.

3.1 Склад комісії по визначенню претендентів на стипендію міської Ради затверджується рішенням виконкому.

3.2. Рішення про призначення стипендії претендентам приймається більшістю голосів членів комісії, засідання якої проводиться в червні місяці поточного року, та затверджується міським головою.

3.3. Комісія може внести пропозиції міському голові про зняття стипендії при зниженні виконавського рівня стипендіата, порушенні ним навчальної дисципліни тощо.

4. Порядок виплати стипендій.

4.1. Стипендії призначаються на навчальний рік .

4.2. Стипендії виплачуються один раз в місяць в сумі 30 (тридцять) грн. централізованою бухгалтерією закладів культури міста.

 

Секретар Ради М.М. Тацій

 

Додаток 2

до рішення сесії міської ради

від 21.02.2001 №6

ПРОГРАМА

підтримки обдарованих дітей м.Хмельницького

 

МЕТА ПРОГРАМИ:

Виявлення та підтримка обдарованих, талановитих дітей, забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації, інтелектуального та духовного розвитку, підготовка до активної професійної та громадської діяльності, задоволення духовних запитів і потреб у професійному визначенні.

ПРІОРІТЕТИ:

Розвиток та піднесення духовності підростаючого покоління, виховання почуття патріотизму та любові до української культури та мистецтва.

ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ:

1. Організація оглядів-конкурсів дитячих колективів і окремих виконавців художньої самодіяльності та шкіл естетичного виховання в таких жанрах мистецтва: музичному, вокально-хоровому (в т.ч. фольклорному), хореографічному, театральному (в т.ч. художнє читання, гумор та сатира), естрадному, образотворчому та декоративно-ужитковому.

2. Формування репертуару виконавців та творчих колективів кращими творами українських і світових класиків та сучасних авторів.

3. Висвітлення в засобах масової інформації проведення оглядів та їх  результати.

ЗАОХОЧЕННЯ ТАЛАНОВИТИХ ДІТЕЙ:

1. Нагородження грамотами та цінними подарунками виявлених здібних, талановитих дітей.

2. Сприяння участі переможців та лауреатів міських оглядів-конкурсів на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях.

3. Рекомендація на навчання у навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації цільовими направленнями переможців оглядів-конкурсів.

4. Визначення претендентів на стипендію міської Ради, за поданням відділу культури, здійснюється комісією по визначенню претендентів створеною виконкомом міської Ради.

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

1. Стипендія міської Ради виплачується з бюджетних коштів, виділених на розвиток культури і мистецтва міста.

2. Для нагородження та участі в конкурсах та фестивалях кращих творчих колективів і виконавців міста залучаються спонсорські кошти, благодійні внески та спецкошти.

 

Секретар Ради М.М. Тацій

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!