Проекти рішень міської ради

Про затвердження Програми підтримки та розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2024-2028 роки

 

Про затвердження Програми підтримки та розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2024-2028 роки

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету міської ради, з метою створення належних умов для розвитку підприємства, забезпечення доступу мешканців громади до інформації про роботу органів місцевого самоврядування, керуючись Бюджетним Кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про медіа в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму  підтримки та розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2024-2028 роки (додається).

2. Відповідальність  за виконання рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету Ю.САБІЙ

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації.

 

Міський голова Олександр СИМЧИШИН

 

Додаток

до рішення сесії міської ради

від «___» __________ 202_ р. №___

 

Програма

підтримки та розвитку Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2024-2028 роки

 

м.Хмельницький – 2023 р.

 

Програма підтримки та розвитку Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» розроблена на підставі Законів України «Про медіа в Україні», «Про інформацію», «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів», «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності  органів державної влади», та з метою  підтримки МКП МТРК «Місто».

 

І. Загальна частина

Міське комунальне підприємство «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» створено у 2003 році. Згідно ліцензій Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення проводить радіоефір у проміжках часу 6.30-6.45 з понеділка по п’ятницю, та 14.00-14.30 – понеділок, середа, п’ятниця. Сумарний час мовлення -2 години 45 хвилин на тиждень. Також телерадіокомпанія здійснює телевізійне мовлення в цифровому форматі  – 24 години на добу у містах Хмельницькому, Волочиську та Городку.

МКП МТРК «Місто» транслює низку радіопрограм власного виробництва: «Новини», «Влада і громада» (виступи керівництва міської ради, начальників управлінь та депутатів міської ради), «Віч-на-віч» (неформальна розмова з відомими у місті людьми, гостями міста), «На часі» (обговорення актуальних тем із фахівцями різних сфер). З моменту отримання ліцензії на цифрове ефірне телевізійне мовлення творчим колективом телерадіокомпанії створено цикли телепроектів «Час мера», «Ековектор», «Спортдайджест», «Територія М», «80 днів навколо Європи», «Рідний вікенд», «ПроМистецтво», «Будьте здорові», «Україна в тренді» та ряд інших програм про життя громади. Впродовж трьох років випуски новин подаються з перекладом жестовою мовою. З початком повномасштабного вторгнення росії у програмах зроблено акцент на популяризації історії України, мови, патріотичного виховання, підтримці військових та волонтерів. Вже у лютому 2022 року в ефір ТРК «Місто» вийшла програма «Воєнний час». У якій творчий колектив розповідає про роботу волонтерських організації, благодійні ініціативи, полеглих героїв, їх родини, полонених, зміни у різних сферах життя через повномасштабну війну. «Портрети» - програма про сучасних героїв, тих, хто став на захист України та продовжує боротьбу. «Мова про мову» спрямована на популяризацію української мови. Спікери розповідають про свій досвід опанування української. Філологи дають експертні поради. Рубрика «Без стресу» - це діалог із психологом про психологічне здоров’я, міжособистісні відносини у період війни. Актуальність цієї рубрики оцінено проєктом обміну контентом «Media Change Ukraine» її транслюють 14 телерадіокомпаній  різних регіонів України.  Співпрацю із телерадіокомпаніями з різних регіонів вибудували і завдяки участі у проєкті від Національної асоціації медіа. У 2022 ТРК «Місто» виграла грант на створення 50 випусків проєкту «Ну, що там у вас?», а у 2023 році конкурс від ГО «Національна асоціація медіа»  на реалізацію 5 випусків проєкту «Наш експерт». Це проєкт спрямований на підвищення медіаграмотності населення, що особливо актуально в період інформаційної війни. У 2024 році готується до виходу програма про загиблих героїв-хмельничан - «На щиті».

Основним завданням міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» є висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, та інформування громади про її життя, забезпечення права громадян на свободу думки і слова, на отримання повної, достовірної, оперативної та об’єктивної інформації, відкрите і вільне обговорення усіх суспільно важливих питань життя громади та держави. Для комунального ЗМІ це передбачає виконання функцій громадського контролю за діяльністю влади, впровадження цивілізованих форм взаємодії  влади та громади.

Телевізійна практика багатьох телерадіомовників показує, що для виконання своєї головної функції підприємство зобов’язано системно розвиватись, впроваджувати нові, суспільно важливі проєкти. Тому розширення сітки мовлення, впровадження нових телевізійних проєктів та  реорганізація телерадіоорганізації у місцеве публічне аудіовізуальне медіа, відповідно до вимог Закону «Про медіа» – є ключовим завданням  МТРК «Місто» на наступний період.

 

ІІ. Мета та основні напрямки Програми підтримки та розвитку Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто»

Метою програми розвитку МКП «МТРК «Місто»» на 2024-2028 рр. є продовження заходів зі створення конкурентоспроможної телерадіокомпанії із повним циклом телевізійного  та радіо-виробництва, з сучасним професійним обладнанням, і не менш професійним творчим та технічним персоналом. Телерадіокомпанія зберігає за собою інформаційний формат у суттєво збільшених обсягах мовлення, одночасно працюючи над проведенням заходів з реорганізації підприємства, створенням  нових суспільно важливих телевізійних та радіо-проектів.

 

Основними завданнями програми є:

- Проведення заходів з реорганізації підприємства на виконання вимог Закону України «Про медіа в Україні». Створення підприємства, що належить до сфери суспільного інтересу, забезпечує комунікацію в локальних спільнотах, висвітлює новини, проблеми та перспективи розвитку місцевих громад;

- Отримання ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на радіомовлення у FМ діапазоні(радіо громад - 24 години на добу);

- Створення умов для прямого телефонного зв’язку з теле та радіостудією з метою долучення телеглядачів та радіослухачів до обговорення суспільно важливих питань життя громади;

- Створення сприятливих умов для розширення інформаційного простору за рахунок збільшення можливостей телерадіокомпанії та підвищення якості телевізійних програм;

 

ІІІ. Шляхи і способи розв’язання проблеми

Програма ґрунтується на необхідності  приведення структури підприємства у відповідність до вимог Закону України «Про медіа в Україні», розширення мережі покриття сигналом.

Наявний власний телевізійний ефір  сприятиме виконанню державної політики щодо збільшення в інформаційному просторі громади частки передач, створених і поширених місцевим аудіовізуальним медіа.

 

IV. Фінансове забезпечення програми.

Фінансування програми проводиться за рахунок коштів  бюджету громади, та власних коштів підприємства та іншими джерелами фінансування не забороненими законодавством.

Вказані об’єми фінансування є оптимальними, враховують можливості бюджету, рівень цін на телевізійне обладнання та об’єми телевізійного виробництва, а також виробниче навантаження на працівників.

 

V. План  заходів на виконання Програми підтримки та розвитку Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто»

п/п

Назва заходу

Од.

вим.

2024р.

2025р.

2026р.

2027р.

2028р.

Разом

1.

Фінансова підтримка підприємства

Тисяч грн.

10465,0

12635,0

15130,0

18000,0

21300,0

77530,0

 

VI. Очікувані результати

Виконання Програми дасть змогу:

1. Привести реорганізацію телерадіокомпанії у Публічне аудіовізуальне медіа. Підвищити ефективність роботи підприємства на всій території громади.

2. Створити передумови для покращення доступу мешканців громади до інформації про життя громади;

3. Підвищити рівень інформування населення про роботу органів місцевого  самоврядування;

4. Запровадити постійний діалог влади і громади з метою залучення широких верств населення до участі у вирішенні питань місцевого значення, сприяння більш ефективній взаємодії депутатів Хмельницької міської ради з виборцями.

 

Секретар міської ради Віталій ДІДЕНКО

Директор Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» Микола КРЕНТОВСЬКИЙ

 

Додаток1 до Програми

 

ПАСПОРТ

Програми підтримки та розвитку Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2024-2028 роки

1.

Ініціатор розроблення Програми

МКП МТРК «Місто», Виконавчий комітет Хмельницької міської ради

2.

Розробник Програми

МКП МТРК «Місто»

3.

Відповідальний виконавець Програми

МКП МТРК «Місто»

4.

Учасник Програми

МКП МТРК «Місто»,

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради

5.

Термін реалізації Програми

2024-2028 роки

6.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми (всього, тис.грн.)

77530.00

 

Директор міського комунального підприємства Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» Микола КРЕНТОВСЬКИЙ

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!