Новини

Програму для кривдників реалізовує Хмельницький міський центр соціальних служб

Програма для кривдників - це комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, зокрема до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків. Кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.

Метою програми є – допомога особі, яка вчинила насильство, в осмисленні власної насильницької поведінки, усвідомленні її витоків, проявів, наслідків для особистого життя та життя оточуючих, налагодженні гармонійного життя з родиною та в суспільстві, а також в усвідомленні того, що домашнє насильство - це порушення прав людини, яке карається відповідно до чинного законодавства.

Кривдника може бути направлено судом (рішення суду) на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року.

Програму для кривдників впроваджують спеціалісти центру, які мають вищу освіту та пройшли відповідне навчання щодо проведення програми для кривдників.

Для висвітлення окремих тем, проведення додаткових тематичних, групових занять можуть залучатись фахові спеціалісти, які не проходили спеціальну підготовку, зокрема представники структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань попередження насильства в сім'ї, служб у справах дітей; органів внутрішніх справ, юристи та окремі громадяни, які мають відповідну освіту за напрямками своєї діяльності.

На кожну особу, яка проходить програму для кривдників, формується особова справа.

Чинним законодавством передбачено відповідальність за непроходження програми для кривдників, а саме: у разі неявки кривдника для проходження програми для кривдників або ухилення від проходження програми без поважних причин центр надає протягом трьох робочих днів письмове повідомлення про це уповноваженому підрозділу органів Національної поліції України для вжиття заходів.

Притягнення кривдника до відповідальності за непроходження програми для кривдників не звільняє його від обов’язку пройти таку програму.

За умисне ухилення від проходження програми для кривдників особою, щодо якої такі заходи застосовані судом, передбачена кримінальна відповідальність.

Детальна інформація щодо даної теми за номером телефону: (068) 729-60-29.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!