Новини

Що пропонують бібліотеки своїм користувачам влітку

Щоб літній період для користувачів бібліотек пройшов з максимальною користю, книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади зараз активно працюють. Для відвідувачів влаштовують найрізноманітніші івенти, зокрема й такі, що мають інтерактивний характер. Відбуваються майстерки, літературні обговорення, ігротеки, тематичні зустрічі тощо.

У межах традиційного щорічного циклу «Бібліотечне літо» на майданчиках біля книгозбірень для дітей проходять активності просто неба. Так, майже щотижня на майданчику «Сонечко», що знаходиться поблизу філії №3 (вул. Романа Шухевича, 15/1), бібліотечні працівниці організовують для хлопчиків та дівчаток забави, колективні читання. «Літо є порою не тільки відпочинку, а й корисного дозвілля коли відпустка чи канікули приносять нові знання, навички, враження й емоції. Провести час з бібліотекою пропонуємо дітворі, разом з тим не менш наполегливо залучаємо і дорослих читачів, організовуючи родинні заходи», кажуть у книгозбірні.

Також в теплу пору почастішали бібліотечні екскурсії: найменших знайомлять з бібліотекою, її відділами, книжковим фондом. Протягом літа такі вже проводили філії №№ 9, 14, 2, 8, 11, 7 й інші.

Водночас бібліотекарки ходять з книгами до своїх читачів. До прикладу, працівниці філії №4 у межах роботи читацького об'єднання «Час історій» відвідують дитячі садочки. Діти з бібліотекаркою переглядають книги, журнали, разом читають книжкові історії та виготовляють саморобки.

Чимало пропонують і книгозбірні сіл нашої громади. Декілька днів тому, 2 липня, у Давидковецькій бібліотеці-філії №5 влаштували літературне лото. Копистинська бібліотека-філія №16 нещодавно організувала майстер-клас «Листівка другу», а в Пироговецькій книгозбірні №18 відбувся бібліотечний бульвар.

Дорослих відвідувачів бібліотеки запрошують на зустрічі з психологами, місцевими письменниками та митцями. Особливо читачам запам’яталося творче знайомство з автором, добровольцем (бійцем батальйону «Полтава») Віталієм Запекою, яке відбулося у Центральній публічній книгозбірні наприкінці червня.

Очікувано популярною в літній час залишається послуга «БібліоНяня», котру батькам з дітками надають працівниці бібліотек. «Основним завданням послуги є зайнятість дітей дошкільного віку (від 3 до 6 років) на період відсутності батьків (до 1 години) через залучення малечі до читання, інтелектуального, творчого розвитку. У цей час дитині розповідають про бібліотеку, книги, пояснюють важливість читання та розвитку, в ігровій формі знайомлять з різножанровими художніми творами», — розповідає заступниця директора ЦБС Світлана Сінькова. Водночас у трьох бібліотеках (№№ 8, 11, 14) вже другий рік поспіль продовжує діяти проєкт «Вільна мама», у межах якого на час відсутності батьків з дітьми займаються ще й волонтери.

Підсумовуємо, що в бібліотеках літо проходить з книгами, творчо й не менш корисно, тому книгозбірні громади запрошують всіх охочих проводити чи то канікули, чи то відпустку разом з ними.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!