Рішення міської ради

Звернення

 

ЗВЕРНЕННЯ

Освіта – одна з найважливіших основ успішної розбудови держави. На рівні з сильною армією, інтелектуальний потенціал населення становить фундамент для майбутнього України. Студентство приймає активну участь у розвитку суспільства, і також, безпосередньо, в обороні держави, у якості волонтерів та добровольців. Наразі, певні кроки влади по відношенню до студентства можуть привести до унеможливлення проживання та навчання молодого населення, коли країна перебуває у стані неоголошеної війни та економічної кризи. Сьогоднішня політика державного апарату щодо скорочення видатків на освіту може підняти хвилю студентських протестів по всій країні. Подальший перебіг подій призведе до інтелектуальної міграції.

Відповідно до п.6 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів ступеня молодшого бакалавра не може бути меншим, ніж дві третини розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. На сьогодні розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць складає 1496 грн., а розмір стипендії для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти складає 825 грн. Тобто, кожен студент, якому згідно з Законом України «Про вищу освіту» №1556-18 призначено стипендію, недоотримує 671 грн. кожного місяця.

Депутати Хмельницької міської ради вимагають не скорочувати видатки на стипендії у Державному бюджеті на 2017 рік, розробити і затвердити порядок поступового збільшення розміру мінімальної академічної стипендії на виконання Закону України «Про вищу освіту» № 1556-18 в частині підвищення мінімальної стипендії для здобувачів вищої освіти до рівня прожиткового мінімуму під час формування Державного Бюджету України на 2017 рік та у прогнозуванні бюджету на 2018-2019 роки.

Ми пропонуємо спрямувати державні кошти на освіту сьогодні, щоб остаточно не загубити розумовий потенціал молодого населення в майбутньому. У разі гострої потреби заощадження бюджетних коштів, ми можемо запропонувати скоротити фінансове забезпечення державних структур, якість роботи яких залишається сумнівною. Економте на міністрах, а не на студентах, доки не стабілізується ситуація в країні, не буде подолана корупція, не збільшиться соціальний рівень життя громадян. Ви маєте забезпечити гідне майбутнє Україні.

 

Звернення депутатів Хмельницької міської ради прийняте на черговій восьмій сесії міської ради 21 вересня 2016 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!