Рішення міської ради

Звернення

 

Голові Верховної Ради України

Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

Звернення

щодо недопущення ускладнення ввезення гуманітарної допомоги в Україну

Завезення українськими волонтерами допомоги для Збройних Сил України та інших підрозділів Сил оборони є одним з ключових факторів стійкості нашої держави.

Волонтерська допомога дозволяє нашим воїнам отримати необхідне там, де державна система не відповідає вимогам або не встигає за потребами. У цих умовах найбільш логічним рішенням є максимально спростити ввезення допомоги та розподіл її між підрозділами, які її потребують.

Однак, Постанова Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» передбачає, що спрощена система перестане існувати.

Згідно з новими правилами, отримувачі повинні будуть внести перелік гуманітарного постачання в електронну систему, використовуючи кваліфікований електронний підпис. Також їм слід буде надавати надмірну деталізацію про вміст постачання, отримувати унікальний код, подавати звіти тощо. Процедура створює аж 20 кіл бюрократичного «пекла», які будуть змушені пройти надавачі, отримувачі і набувачі допомоги. Недарма петиція щодо скасування цієї Постанови швидко набрала необхідну для розгляду кількість підписів.

Особливо гостро постає питання ввезення автомобілів, дронів, запасних частин для виробництва дронів, оптики, радіозв’язку, тепловізорів, комплектуючих, військового спорядження; окремий виклик – медикаменти. А це питання, чи не найважливіше для підтримки фронту. Подібні рішення неприпустимі, чим би не пояснювалися їх ухвалення.

8 листопада 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги». Документ справді наближає до сучасних реалій норми застарілого Закону «Про гуманітарну допомогу» 1999 року. Однак, і він залишає регулювання Порядку і особливостей надання гуманітарної допомоги, фактично, Кабінету Міністрів України.

Відтак може виникнути ситуація, коли надмірні ускладнення в наданні допомоги будуть подані, як «врегулювання питання відповідно до Закону». Щоб уникнути цього і зберегти ефективно працюючий механізм допомоги фронту, ми, депутати Хмельницької міської ради, вимагаємо від Кабінету Міністрів України:

- скасувати Постанову «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану»;

- розробити із обов’язковим залученням надавачів допомоги і волонтерської спільноти, Постанову, яка не перешкоджатиме забезпеченню фронту.

Основою має стати Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 року №174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану», чинність якого необхідно продовжити на час підготовки та прийняття нового документу.

 

Звернення прийняте на позачерговій тридцять шостій сесії Хмельницької міської ради восьмого скликання 21 грудня 2023 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!