Рішення міської ради

Звернення

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Прем’єр-міністру України

Олексію ГОНЧАРУКУ

 

Звернення

щодо відміни постанови НКРЕКП про абонплату за транспортування газу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 24 грудня 2019 року прийняла постанову за № 3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «Оператор ГТС України» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020 - 2024 роки», про так звану «абонплату за транспортування газу», яка викликала обурення серед хмельничан.

Втілюючи ідею загальної газифікації, мешканці нашого міста, у більшості випадків, за власні кошти замовляли документи, експертизи, здійснювали підключення. Нічого не змінилось і на сьогодні - при будівництві індивідуального або багатоквартирного будинку необхідно за власні кошти виготовити документацію, прокласти труби, здійснити підключення.

Тоді постає питання: коли газорозподільні компанії будуть платити власникам мереж за використання їхнього майна?

У найвищому законі нашої держави - Конституції - зазначено, що природні ресурси є власністю Народу України. Чому тоді нас зобов’язують платити за власне як за придбане?

Більш як необгрунтованим є стягнення плати за транспортування навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, адже, якщо не було фактичного споживання, то відповідно і транспортування до цієї конкретної оселі не було. Не можна примушувати людей сплачувати за послугу, яку вона не отримувала. Вимагання плати за це є цілком безпідставним та суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста - надавача послуги, та призведуть лише до збільшення заборгованості по сплаті, до зубожіння громадян.

Враховуючи викладене вище, вимагаємо від НКРЕКП та Кабінету Міністрів України скасувати постанову НКРЕКП про абонплату за транспортування газу. Наша громада вважає це рішення незаконним і грабіжницьким. Це справжній удар по кожній українській сім’ї.

 

Звернення прийняте на позачерговій тридцять сьомій сесії Хмельницької міської ради 6 лютого 2020 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!