Рішення міської ради

Звернення

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові

Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

Прем'єр-міністру України

Олексію ГОНЧАРУКУ

 

Народному депутату України

Сергію МАНДЗІЮ

 

Народному депутату України

Сергію ЛАБАЗЮКУ

 

Народному депутату України

Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Народному депутату України

Миколі СТЕФАНЧУКУ

 

Народному депутату України

Денису МОНАСТИРСЬКОМУ

 

Народному депутату України

Віктору БОНДАРУ

 

Народному депутату України

Володимиру ВАТРАСУ

 

Народному депутату України

Олександру ГЕРЕЗІ

 

Народному депутату України

Юрію ЗАСЛАВСЬКОМУ

 

Народному депутату України

Олексію ЖМЕРЕНЕЦЬКОМУ

 

Народному депутату України

Олені КОПАНЧУК

 

Народному депутату України

Ігорю МАРЧУКУ

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Хмельницької міської ради, спілкуючись з мешканцями міста переконані, що законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» за № 2178-10 необхідно зняти з обговорення і голосування у Верховній Раді України. Ми розуміємо, що презумпція категорій власності є незаперечною у цивілізованому світі, однак, ми і наша громада зобов’язані сповідувати зверхність конституційних вимог у питаннях забезпечення права власності на землю всіх без виключення громадян України, а не для окремої верстви українського суспільства. Такі вимоги забезпечення права власності українського народу на землю диктує стаття 13 Конституції України.

Маємо констатувати, що на сьогодні більшість хмельничан не отримала у власність гарантовані діючим законодавством земельні наділи до 2 га на громадянина. Неприйнятним є і визначений ліміт на купівлю у 10 000 га, що є необґрунтованими щодо існуючого середнього фермерського господарства у 87 га.

У зазначеному законопроекті є цілий ряд інших сумнівних позицій, які не відповідають реаліям життя пересічних громадян і фермерських господарств. Такі негативні явища, як рейдерство, шахрайство, корупція взагалі не враховані та не беруться до уваги у майбутніх процесах купівлі-продажу, застави, успадкування, тощо. Законопроект має безпрецедентну кількість доповнень і змін в усіх його аспектах, і вже живе у визначеннях громадян як недосконалий, заангажований і загрозливий для національної безпеки.

Ми і наші виборці маємо повне моральне право стверджувати, що сама сутність запропонованого обігу (купівлі-продажу) земель виписані під мільярдні кошти «жируючих» олігархів, які мають підстави «успішно» завершити приватизацію народної землі і приватизацію національної безпеки.

Виходячи з наведеного вище та, виконуючи волю більшості наших виборців, ми, депутати Хмельницької міської ради сьомого скликання звертаємось з наступними вимогами:

- зняти з обговорення і голосування законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» №2178-10;

- створити і розбудувати Державний земельний банк, на філії якого будуть покладені функції з купівлі-продажу, оренди, концесії, дарування, успадкування земель сільськогосподарського призначення, які завадять рейдерству, шахрайству, корупції у майбутньому обігу земель;

- провести всеукраїнський референдум щодо монопольного права володіння та обігу земель Державним земельним банком України;

- організувати і провести загальноукраїнський аудит Державного земельного кадастру з метою виявлення та усунення невідповідностей в отриманих державних актах на землю та реєстрації невикористаних сертифікатів на земельні паї, під які не отримувалися акти на землю;

- заборонити іноземним фізичним і юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення.

Звернення прийняте на позачерговій тридцять восьмій сесії Хмельницької міської ради 25 лютого 2020 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!