Рішення міської ради

Звернення №1

 

Президенту України

Зеленському В.О.

 

Голові Верховної Ради України

Разумкову Д.О.

 

Прем’єр-міністру України

Гончаруку О.В.

 

Звернення

Ми, депутати Хмельницької міської ради, звертаємось до Вас з вимогою не допустити продаж земель сільськогосподарського призначення, оскільки вважаємо, що це загрожує національним інтересам та безпеці в цілому.

Земля є єдиним стратегічним ресурсом, який поки що залишився в українського народу та повинен ефективно використовуватись на користь нашої держави.

Крім того, відсутня чітка законодавча база в який спосіб та як саме все це буде відбуватись, а найголовніше, в чиїх руках може опинитись український чорнозем.

Також просимо врахувати сумний досвід від приватизації державних підприємств та установ, та що українці отримали в результаті.

Ми переконані, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземців, олігархів, та кремлівської кліки, представники якої вже давно мають паспорти інших держав та тільки чекають можливості скористатись цим.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в країні досі триває війна і наші території залишаються окупованими, що додатково вносить напругу в суспільстві і може призвести до негативних наслідків в цілому.

Зважаючи на зазначене вище, звертаємось до Вас з проханням:

- терміново ініціювати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, у тому числі із залученням держави і громад, як суб’єктів цього обігу;

- заборонити іноземним фізичним і юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення;

- створити Державний банк земель сільськогосподарського призначення з виключним правом державі купувати українські землі;

- провести інвентаризацію всіх земель в Україні, наповнити державний земельний кадастр;

- до врегулювання зазначених вище питань, а також до повернення окупованих територій, продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Ринок землі в цивілізованій Україні має бути. Проте він має почати діяти після створення Державного Земельного Банку, кінцевого наповнення Державного земельного кадастру, реєстру прав на нерухоме майно, інвентаризації земель запасу і резерву, отримання земельної ділянки площею 2 га всіма бажаючими громадянами України згідно ст.121 Земельного кодексу України.

 

Звернення прийняте на черговій тридцять четвертій сесії Хмельницької міської ради 9 жовтня 2019 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!