Рішення міської ради

Звернення №1

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Прем’єр - міністру України

 

Голові

Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Прикриваючись гаслами про “необхідність підвищення якості освіти та наукової роботи, приведення їх до європейського рівня”, нове керівництво Міністерства освіти своєю непрофесійністю лише провокує соціальний вибух у викладацькому та студентському середовищах, поховавши надії громадян України на покращення ситуації в галузі освіти.

Вперше в історії незалежної України міністр освіти не має ні наукового ступеня, ні вченого звання, при тому, що до сфери її управління віднесено і питання розвитку науки в Україні в тому числі. Також, на момент призначення міністр освіти і науки не мала реального досвіду роботи ні у закладах освіти, ні у наукових установах України, що обумовлює нерозуміння нею існуючих проблем у сфері освіти і науки та можливих шляхів їх ефективного вирішення.

Чого лише варті ініційовані або підтримані новим керівництвом Міністерства ініціативи, які обурили українське середовище, а саме:

- скасування існуючих надбавок вчителям та збільшення тривалості їх робочого тижня;

- закриття шкіл у сільській місцевості;

- суттєве скорочення мережі закладів вищої освіти;

- ускладнення процедур поновлення та переведення студентів до інших закладів вищої освіти та на інші спеціальності, в т.ч. українських студентів з-за кордону;

- скорочення кількості студентів, які отримуватимуть стипендії;

- ліквідація наукових установ галузевих та Національної академій наук;

- скорочення сімдесяти тисяч вчителів;

- цензурування української культури, що є антиконституційним;

- нав’язування ідеології гендерно-нейтральної школи.

Ідеологія гендеру стала основою політики Міністерства освіти і науки. Це суперечить Конституції. Жодна ідеологія не може бути державною. Згідно з Декларацією ООН про права народів, цензура культури корінних народів заборонена. Українці – корінний народ України. Наслідок діяльності діючого міністра освіти – цензура образів української культури у шкільних підручниках. Зрештою, вони мають формувати зміст освіти та національно-патріотичного виховання. Ми вимагаємо, щоб освіта була українською! Іншою її хочуть бачити вороги України.

Підтримка таких “псевдореформ” свідчить або про непрофесіоналізм нових очільників Міністерства освіти і науки, або про їх свідоме бажання знищити інститут освіти в Україні, як такий. Зазначені вище “реформи”, що стосуються долі мільйонів вчителів, викладачів, учнів та студентів в Україні, дестабілізують роботу вітчизняних освітянських та наукових установ.

З огляду на останні події та рішення в Міністерстві освіти і науки України, на скандальні висловлювання міністра освіти, які ганебно відображаються на установі, яку вона представляє, та ображають усіх представників даної галузі, вимагаємо негайного розгляду даних фактів і звільнення міністра освіти, як такої, що морально та професійно не відповідає займаній посаді.

А також наголошуємо про необхідність враховувати національні інтереси нашої держави при доленосних для країни призначеннях!

 

Звернення прийняте на черговій тридцять дев’ятій сесії Хмельницької міської ради 4 березня 2020 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!