Рішення міської ради

Звернення №1

 

Голові Верховної Ради України

Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Звернення

щодо заборони діяльності Української Православної Церкви московського патріархату на території України

 

Сьогодні, усі ми живемо фактично в історичні часи. Українська нація бореться за своє існування, за свою Незалежність, за свободу та демократію усього світу з країною-терористом - росією, як на фронті зі зброєю в руках, так і в тилу проти російських структур. Одна з них, це так звана «Українська православна церква» московського патріархату (РПЦ МП), котра цілеспрямовано працює на терористів та руській мір. Проте в ці дні вони, як ніколи почали показувати своє справжнє обличчя. Це масові, публічні побої та катування українських військових у церквах, це побиття дітей в котрих у руках Український стяг, це зустріч російських окупантів з обіймами на тимчасово окупованих територіях, це коригування вогню по мирних містах та селищах, тощо.

Як наслідок по всіх містах України, включаючи місто Хмельницький, люди почали виходити на масові акції протесту. Один із наймасовіших відбувся у місті Хмельницькому 2 квітня під стінами центрального Собору. Під тим Собором, де публічно попи побили військового. Тисячі хмельничан прийшли та мирним шляхом проголосували про перехід головного храму РПЦ МП до єдиної Православної церкви України.

Зважаючи на суспільний резонанс ми, депутати Хмельницької міської ради та Хмельницький міський голова від імені Хмельницької міської територіальної громади вимагаємо від Верховної Ради України невідкладно розглянути законопроекти про заборону діяльності на території України російської православної церкви, релігійних (об’єднань), які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації  (об’єднання) входять до структури або є частиною рпц, а також релігійних центрів (управління), які входять до складу або декларують у будь-якій формі підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях російській православній церкві.

 

Звернення прийняте на позачерговій двадцять шостій сесії Хмельницької міської ради восьмого скликання 04 квітня 2023 року

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!