Рішення міської ради

Звернення №1

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

Прем’єр Міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Хмельницької міської ради, представляючи інтереси територіальної громади підтримуємо необхідність проведення системних реформ у галузі охорони здоров’я України, які дозволять гарантувати пацієнтам отримання якісної та доступної медичної допомоги відповідно до сучасних стандартів та пакетів медичних послуг через запровадження нових механізмів фінансування медичної допомоги.

У той же час у процесі реформування галузі та впровадження гарантованого обсягу медичної допомоги стали очевидним окремі проблемні питання її запровадження, а саме:

- питання фінансування госпіталів ветеранів війни з метою забезпечення законних прав ветеранів війни та прирівняних до них осіб на отримання першочергового безоплатного лікування та реабілітації, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У Хмельницькій області функціонує заклад комунальне некомерційне підприємство "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни", який забезпечує надання передбачених цим Законом медичних та реабілітаційних послуг зазначеним категоріям пільговиків, у тому числі діючим військовослужбовцям.

На сьогодні в Україні відсутня мережа реабілітаційних центрів для ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обладнаних сучасним лікувальним та реабілітаційним обладнанням. У той же час, зважаючи на наявність у зазначеної категорії тяжких наслідків травм і поранень існує гостра потреба в реабілітаційному і відновному лікуванні. Тому, пріоритетним завданням держави має бути збереження існуючих лікувально-профілактичних закладів, що надають медичну допомогу ветеранам війни, всіляка підтримка та зміцнення їх матеріально-технічної бази.

У зв’язку з цим укладення угоди з Національною службою здоров’я України та подальше фінансування госпіталю ветеранів війни згідно з програмою медичних гарантій унеможливить їх виконання, що призведе до порушення законодавства та прав пацієнтів, спричинить обгрунтовані скарги ветеранів війни та посилить соціальну напругу в суспільстві, пов’язану з проведенням медичної реформи, що в подальшому може призвести до закриття цього закладу.

Оскільки право на отримання безоплатного лікування та реабілітації ветеранам війни, прирівняних до них особам, передбачено на рівні держави законом, воно має бути гарантовано державою, надаватись і фінансуватись уніфіковано за встановленими державою правилами та забезпечуватись нею в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету.

Зважаючи на викладене, має бути невідкладно вирішено питання щодо фінансування госпіталів ветеранів війни не Національною службою здоров’я України за пакетом медичних послуг, а з державного бюджету, що дозволить гарантувати ветеранам війни, учасникам АТО (ООС) надання визначених законами пільг у частині медичного обстеження, лікування та реабілітації в спеціалізованих закладах на належному рівні.

Наполегливо просимо на Державному рівні передбачити окрему бюджетну програму щодо фінансування спеціалізованих лікувальних закладів – госпіталів для ветеранів війни, які надають медичну допомогу пільговим категоріям громадян та забезпечити виконання Законів України, Указів Президента та Постанов КМУ.

 

Звернення прийняте на черговій четвертій сесії Хмельницької міської ради 17 лютого 2021 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!