Рішення міської ради

Звернення №1

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

Прем’єр Міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Хмельницької міської ради щодо присвоєння звання Герой України Євгену Коновальцю та встановлення державного свята День Героїв

Ми, депутати Хмельницької міської ради, керуючись Указом Президента України від 22.01.2016 №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 - 1921 років», Постановою Верховної Ради України від 16.12.2020 №1092-IX «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році» та з нагоди 130-ї річниці від дня його народження, звертаємося з клопотанням про присвоєння звання Героя України визначному політичному, громадському, військовому діячу, борцю за Українську державність, полковнику Армії Української Народної Республіки, голові Проводу Організації Українських Націоналістів – Євгенові Коновальцю (посмертно).

Євген Коновалець – це визначна особистість для Української державності, яку варто відзначити на загальноукраїнському рівні. Це людина, яка у політичних переконаннях послідовно утверджувала позиції державництва, самостійності та соборності України.

Вклад Євгена Коновальця у розвиток незалежної держави під назвою Україна є вкрай важливим, зокрема саме за його ініціативи у 1920 році було утворено Українську Військову Організацію (УВО), а в 1929 році за його безпосередньої участі було об’єднано кілька націоналістичних організацій в єдину Організацію Українських Націоналістів.

Попри усі спроби радянської пропаганди очорнити прізвище визначного українця та дискредитувати його особистість – він залишається одним із найвагоміших постатей української історії.

Керуючись Розділом ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України.

Ми, депутати Хмельницької міської ради, закликаємо Президента України присвоїти звання Героя України із удостоєнням ордена Держави (посмертно) Коновальцю Євгену Михайловичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, за виявлений героїзм, за яскравий приклад високого служіння нації та самопожертву в боротьбі за державну незалежність України.

Окрім того, просимо внести День Героїв (23 травня) до переліку державних свят України, з метою формування національної самоідентичності, задля вшанування усіх Героїв, які боролися та досі воюють за українську незалежну державу.

 

Звернення прийняте на черговій п’ятій сесії Хмельницької міської ради 21 квітня 2021 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!