Рішення міської ради

Звернення №2

 

Президенту України

Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

ЗВЕРНЕННЯ

В Україні ось уже більше трьох років триває неоголошена російсько-українська війна. Для всіх нас очевидно, що причиною війни стала повна відсутність державницької мовної політики протягом усіх років незалежності, а не захист прав російськомовних громадян. Відсутність достатньої кількості українських шкіл, нехтування нормами Конституції та прийняття горезвісного закону «Колісніченка-Ківалова» створили умови для анексії Криму та окупації частини районів Донбасу.

Всі ми сподівались, що Революція Гідності та війна навчать наших можновладців робити політичні висновки та не наступати на одні і ті ж самі «граблі». На жаль, частина владної верхівки і далі продовжує отруювати країну своєю малоросійською меншовартістю.

Міністерство освіти і науки України за особистої ініціативи міністра Л.Гриневич, всупереч здоровому глузду і міжнародній правовій практиці, ввело в проект нового закону «Про освіту» у статтю сьому замість існуючої в Європі норми про гарантоване вивчення мови нацменшин, норму про навчання мовами національних меншин.

Міністр неодноразово аргументувала це тим, що молоді спеціалісти повинні надавати послугу на мові меншин в місцях їх компактного проживання. Очільнику освітянської галузі, вочевидь не відомо, що близько 10% мешканців Закарпаття не володіють державною мовою взагалі, бо навчаються мовою угорською, така ж ситуація на Буковині з мовою румунською.

Міністерство освіти і науки, яке мало б бути «українським» і турбуватись про гарантоване право усіх громадян володіти мовою міжнаціонального спілкування – українською, змушує громадян навчатись мовами нацменшин та позбавляє самі нацменшини права на повноцінне володіння державною мовою. Вважаємо таку позицію Л.Гриневич та Міністерства освіти і науки злочинною, що носить ознаки державної зради.

Ми, депутати Хмельницької міської ради, вимагаємо відхилити відповідну статтю та норму проекту закону «Про освіту», повернутись до міжнародних норм про право нацменшин на вивчення рідної мови, а не навчання нею. Антиукраїнська діяльність Л.Гриневич закладає підвалини колабораціонізму та нищення української мови, як основи соборності нашої країни. Такі наміри потрібно не лише зупиняти, а карати їх авторів, як мінімум, позбавляючи державних посад.

Звернення депутатів Хмельницької міської ради прийняте на черговій шістнадцятій сесії міської ради 12 липня 2017 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!