Рішення міської ради

Звернення №2

 

Голові Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Хмельницької міської ради, підтримуємо напрацювання парламентом реальних механізмів народовладдя та впливу громадян на прийняття державних рішень.

Люди давно чекають такої можливості і це підтверджують дані останніх соціологічних опитувань. Вони показують, що 58% українців підтримують закон про всеукраїнський референдум.

Впевнені, і місцева і центральна влада повинні мати механізми проведення консультацій з громадянами України. Бо коли людей не чують, вони виходять на вулицю і через акції непокори змушують політиків рахуватися зі своїми інтересами. Як ми вже знаємо, деколи це може закінчитися трагічно. І це є ще одним аргументом на користь того, що питання, з яких думки політиків не збігаються, мають вирішуватися громадянами напряму.

Але ми вважаємо, що потрібно йти далі і дати людям право впливати на рішення не лише центральної, а й місцевої влади.

Впевнені, що заможні громади можливі лише там, де люди мають такий реальний інструмент впливу на рішення влади, як референдум. Це ми бачимо на прикладі успішних держав, серед яких хочемо бачити і Україну.

В таких умовах Хмельницька міська рада, як орган місцевого самоврядування, що представляє інтереси всіх мешканців Хмельницької територіальної громади, в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України, поділяючи необхідність впровадження реального народовладдя та децентралізації влади в Україні, закликає Верховну Раду України:

- розробити та прийняти закон про місцевий референдум, що дозволить людям вирішувати важливі питання у своїх громадах.

 

Звернення прийняте на черговій четвертій сесії Хмельницької міської ради 17 лютого 2021 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!