Рішення міської ради

Звернення №2

 

Народному депутату України

Віктору БОНДАРУ

 

Народному депутату України

Володимиру ВАТРАСУ

 

Народному депутату України

Олександру ГЕРЕЗІ

 

Народному депутату України

Олексію ЖМЕРЕНЕЦЬКОМУ

 

Народному депутату України

Юрію ЗАСЛАВСЬКОМУ

 

Народному депутату України

Олені КОПАНЧУК

 

Народному депутату України

Сергію ЛАБАЗЮКУ

 

Народному депутату України

Сергію МАНДЗІЮ

 

Народному депутату України

Ігорю МАРЧУКУ

 

Народному депутату України

Миколі СТЕФАНЧУКУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Хмельницької міської ради восьмого скликання, глибоко стурбовані ситуацією, що склалась з санітарно-екологічним станом річки Плоскої.

Незважаючи на проведення заходів щодо покращення існуючого стану річки, останніми роками її санітарно-екологічний стан невпинно погіршується.

Протягом 2010-2017 років за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища виконувались такі роботи:

- у 2010 році – розчистка русла річки та видалення сухостійних і аварійних дерев від полотна залізної дороги до пішохідного містка по прв. Гагаріна;

- у 2011 році – розчистка русла річки від пішохідного містка по прв. Гагаріна до центрального входу в парк культури і відпочинку;

- у 2010-2012 роках в рамках робочого проекту по екологічному оздоровленню річки збудовано каналізаційну насосну станцію (КНС) по прв. Гагаріна, 20 Б з метою недопущення попадання неочищених стоків в річку від приватного сектору;

- у 2014 році з метою ліквідації підтоплення території ринків в районі вул. Геологів та прилеглої території до приватної забудови проведено роботи по розчистці річки від намулу під мостами в районі вул. Геологів, Будівельників, прв. Гагаріна та вул. Староміській.

Щороку у весняний період здійснюється прибирання прибережних смуг річки. Однак, такі заходи лише частково, на дуже короткий період покращують її стан. Через те, що русло річки Плоскої постійно міліє, знаходиться в підпорі міського водосховища, відсутня проточність річки – як по течії, так і в центральному парку відпочинку, що і створює її незадовільний санітарно-екологічний стан.

Тому у 2015 році з метою відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки, в ході виїзної робочої наради прийнято рішення розробити робочий проєкт по оздоровленню річки. На замовлення управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста у 2016 році ПАТ «Тернопільводпроект» розроблено проєкт з реконструкції скидного колектора та розчистки річки Плоскої в межах міста Хмельницького. ДП «Укрдержбудекспертиза» проведено експертизу проєкту (експертний звіт від 04.05.2017 № 23-00133-17 (2300002-17)). Вартість виготовлення проєктно-кошторисної документації – 125,4 тис. грн (кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища). Загальна вартість робіт за даним робочим проєктом становила 12358,847 тис. грн.

Зазначену проєктну документацію передано на баланс управління житлово-комунального господарства (на даний час Департамент інфраструктури міста), яке є відповідальним за виконання робіт з реконструкції скидного колектора та розчистки річки Плоскої в межах міста Хмельницького.

У ІІ півріччі 2018 року, на замовлення Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради, здійснено коригування проектно-кошторисної документації по проєкту «Реконструкція скидного колектора з метою здійснення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Плоскої в м. Хмельницький».

Враховуючи дороговартісність робіт по проєкту, з метою залучення коштів з різних джерел, у 2018 та 2019 роках управлінням було направлено до Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА пропозиції щодо включення до переліку природоохоронних заходів, які будуть фінансуватися з обласного фонду ОНПС  роботи за проєктом: «Реконструкція скидного колектора та розчистка р. Плоскої з метою здійснення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки в м. Хмельницькому».

Крім того, з метою забезпечення виконання робіт згідно вищезазначеного проєкту управлінням було підготовлено та направлено звернення від виконавчого комітету Хмельницької міської ради до народних депутатів України С.Соболєва та О.Продан з проханням посприяти у виділенні частини коштів з державного бюджету. Проте, позитивної відповіді не отримано.

На даний час, з метою фінансування робіт з розчистки річки Плоскої, з місцевого, обласного, державного бюджетів, відповідних фондів охорони навколишнього природного середовища тощо, невід’ємним додатком до запиту на виділення коштів є висновок з оцінки впливу на довкілля, так як отриманий раніше експертний висновок втратив силу та не є дійсним.

Враховуючи вище викладене, з метою виконання робіт з оздоровлення річки Плоскої доцільно насамперед розглянути питання здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД), корегування кошторисної частини проєкту та отримання експертного висновку. Просимо посприяти у виділенні коштів для виконання цих робіт.

 

Звернення прийняте на черговій сьомій сесії Хмельницької міської ради восьмого скликання 14 липня 2021 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!