Рішення міської ради

Звернення №2

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України

Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» №129-ІХ від 20.09.2019 року передбачено введення з 01 січня 2022 року реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для більшості платників єдиного податку. Цей закон викликав численні протести підприємців, тому що знищує конкурентність роботи малого бізнесу та призведе до ліквідації сотень тисяч робочих місць в ньому.

Для вирішення кризової ситуації та напрацювання необхідного рішення Указом Президента України Володимира Зеленського від 22 грудня 2020 року №582/2020 було утворено Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України.

Створення Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України дало надію підприємцям на те, що будуть знайдені шляхи вирішення гострих проблемних питань малого підприємництва та створені умови для економічного розвитку держави.

Радою з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України був розроблений законопроект, узгоджений представниками Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, що врегульовує застосування касових апаратів (РРО) з тим, щоб малий бізнес продовжував працювати, а спрощена система не використовувалась для оптимізації сплати податків великим бізнесом.

Тому ми, депутати Хмельницької міської ради, враховуючи обмаль часу, який залишився до кінця року, для того щоб зберегти малий бізнес в Україні, просимо відтермінувати фіскалізацію єдиного податку шляхом продовження дії пункту 61 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Ми впевнені, що таке відтермінування слугуватиме зростанню довіри між владою та суспільством, тоді як затягування цього процесу буде сприяти лише загостренню суспільної напруги та підсиленню протестних настроїв серед представників малого та мікробізнесу.

 

Звернення прийняте на черговій десятій сесії Хмельницької міської ради 15 грудня 2021 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!