Рішення міської ради

Звернення №3

 

Президенту України

Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Голові комітету з питань правової політики та правосуддя

Князевичу Р.П.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Хмельницької міської ради, від імені громади міста Хмельницького занепокоєні згортанням активних дій щодо впровадження антикорупційної реформи. Адже, не зважаючи на ряд прогресивних кроків у сфері боротьби з корупцією (створення НАБУ, впровадження електронного декларування), в державі до сих пір відсутній ключовий важіль боротьби з корупцією – антикорупційній суд.

Законопроект про антикорупційні суди зареєстровано та подано на розгляд Верховної Ради України ще у лютому місяці поточного року, проте за більш як шість місяців його існування розгляд законопроекту жодним чином не прискорено, що ставить під сумнів наміри влади продовжувати антикорупційну реформу та здійснювати реальну боротьбу з корупцією.

Без формування незалежної та відповідальної судової гілки влади протидія корупції стає безрезультатною, оскільки не забезпечується невідворотність покарання за корупційні дії, що повинно реалізовуватись судами. Крім цього, відсутність судового розгляду та відповідно вироків у справах про корупційні порушення нівелює також і роботу національного антикорупційного бюро та спеціалізованої прокуратури, що здійснюють лише досудове розслідування таких правопорушень.

У результаті, суспільство є свідком того як корупціонери уникають покарання та продовжують перебувати на посадах, навіть попри беззаперечні докази вини, надані НАБУ, а судді, попри процес люстрації та масові переатестації, залишаються корумпованими.

Довіра населення до суддівського корпусу втрачена. Для запобігання безкарності чиновників-корупціонерів та запобігання посадовим злочинам необхідне глибинне оновлення складу судів та законодавчі гарантії їх незалежності, що можливо втілити лише створивши незалежну вертикаль спеціалізованих антикорупційних судів.

Більше того, у чинному законі «Про судоустрій і статус суддів» вже передбачено існування Вищого антикорупційного суду, проте досі не прийнятий закон, який би регулював діяльність цього суду та вимоги до суддів.

Отож, зволікання з прийняттям вказаного Законопроекту гальмує повноцінне впровадження та застосування антикорупційного законодавства, потурає безкарності корупціонерів та розростанню корупції.

Прийняття цього Закону вимагає від України також і міжнародна спільнота. Згідно взятих Україною зобов'язань перед МВФ, закон про створення антикорупційного суду слід було прийняти ще до середини червня 2017 року.

Враховуючи вищесказане та нагальну потребу у формуванні цілком незалежних антикорупційних судів, з метою реалізації положень антикорупційного законодавства

ПРОСИМО:

1. Прискорити розгляд та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди.

2. Забезпечити формування Вищого антикорупційного суду протягом найближчих шести місяців.

 

Звернення депутатів Хмельницької міської ради, прийняте на черговій сімнадцятій сесії міської ради 20 вересня 2017 року

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!