Рішення міської ради

Звернення №3

 

Голові Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

Міністру внутрішніх справ України

Арсену АВАКОВУ

 

Генеральному Прокурору України

Ірині ВЕНЕДІКТОВІЙ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Станом на сьогодні у правоохоронній системі України знаходиться на розгляді справа, яка набула неабиякого резонансу, а її розслідування має неоднозначну оцінку у середовищі правників, громадськості, учасників бойових дій, правозахисних організацій. Мова йде про справу вбивства Павла Шеремети, у якій звинувачується сержант 3-го полку спецпризначення Андрій Антоненко (псевдо «Ріфмастер»). Багатьма правниками зазначається, що доказова база його причетності до вбивства є недостатньою, а оприлюднені аудіозаписи розмов глави комітету держбезпеки Білорусі Вадима Зайцева свідчать про ймовірне планування вбивства Шеремети білоруськими спецслужбами ще у 2008-2012 роках.

Станом на сьогодні Андрій Антоненко, який має сім’ю і дітей утримується у СІЗО.

Враховуючи вищенаведене, зважаючи на звернення учасників бойових дій Хмельниччини, з метою збереження честі і гідності українського воїна просимо Вас про наступне:

- вчинити у межах Вашої компетенції всі необхідні дії для можливості зміни запобіжного заходу для Андрія Антоненка на такі, які не пов’язані із утриманням в СІЗО;

- створити дієву тимчасову слідчу комісію для об’єктивного розслідування цих кримінальних проваджень, із врахуванням нових фактів, які можуть вплинути на перебіг розслідування;

-  взяти на особистий контроль цю справу для унеможливлення маніпуляцій думкою громадськості та ретельного підходу слідчими у цій справі до цього розслідування.

 

Звернення прийняте на черговій четвертій сесії Хмельницької міської ради 17 лютого 2021 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!