Рішення міської ради

Звернення №3

 

Міністру освіти та науки України

 

Голові Національної поліції України

генералу поліції 3 рангу

Ігорю КЛЕМЕНКУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Хмельницької міської ради сьомого скликання, глибоко стурбовані ситуацією, що склалась в місті Хмельницькому з нестачею місць в дошкільних навчальних закладах, нестачею самих закладів, перевантаженням груп у дитячих садках.

Проблема недостатньої кількості місць зумовлена зростанням народжуваності після спаду та економічної кризи в країні в цілому та в місті зокрема, упродовж якої було звужено мережу комунальних дошкільних закладів.

На даний час місто Хмельницький динамічно розбудовується. Одночасно з цим зростає потреба у розвитку мережі закладів освіти. Так, у Центральному мікрорайоні міста на електронній черзі у заклади дошкільної освіти перебувають 592 дитини. З 01.09.2020 заклади освіти зможуть зарахувати лише 557 дітей, відповідно 35 залишаться неохопленими дошкільною освітою. У мікрорайоні Виставка на електронній черзі в дошкільний навчальний заклад №37 перебувають 119 дітей. З 01.09.2020 заклад зможе зарахувати 75 дітей, 44 залишаться на черзі.

Загалом у місті функціонують 52 заклади дошкільної освіти, які відвідують 13356 дітей. У зазначених закладах на 100 місць прийнято 164 дитини.

Законом України «Про дошкільну освіту» визначено, що дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні. Держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття. Державна політика у сфері дошкільної освіти втілюється центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання органів місцевого самоврядування належать повноваження щодо створення необхідних умов для виховання дітей, забезпечення розвитку і вдосконалення мережі освітніх закладів.

Зазначаємо, що на балансі Управління Міністерства внутрішніх справ України у Хмельницькій області перебувало нерухоме майно, яке розташоване по провулку Човновому,5 у м.Хмельницькому, в якому у минулому розміщувався дитячий садок №19. На вказане нерухоме майно загальною площею 1172 кв.м (в тому числі адмінбудинок, склад, вбиральня) зареєстроване право власності за Державою Україна в особі Міністерства внутрішніх справ України. За інформацією Департаменту державного майна та ресурсів МВС України зазначене нерухоме майно на підставі наказу МВС України від 05.09.2018 №537 передано до сфери управління Національної поліції України, в зв’язку з чим подальше його використання належить до компетенції Національної поліції України як органу, уповноваженого управляти цим майном.

Враховуючи викладене, переконливо просимо Вас розглянути питання та вжити заходів щодо передачі у комунальну власність територіальної громади міста Хмельницького нерухомого майна загальною площею 1172 кв.м. по провулку Човновому,5 у м.Хмельницькому з метою розширення мережі дошкільних закладів міста.

 

Звернення прийняте на черговій тридцять дев’ятій сесії Хмельницької міської ради 4 березня 2020 року

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!