Рішення міської ради

Звернення №4

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

Прем’єр Міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Хмельницької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо прийняття невідкладних рішень, які допоможуть зупинити розвиток пандемії коронавірусної хвороби covid-19 в Україні

 

В Україні триває третя хвиля пандемії, до якої влада знову виявилася не готовою. Але якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна в цьому питанні далеко відстала.

Кількість хворих на коронавірусну хворобу ковід-19 зростає, за весь час пандемії в Україні захворіло вже 1 953 016 осіб.

Той факт, що кожен третій хворий на ковід-19 в Україні госпіталізується, свідчить про неправдивість ковідної статистики МОЗу. Наприклад, за 18 квітня 2021 року (неділя) зафіксовано 6506 випадків зараження, а госпіталізовано 2387 осіб. Тобто 37% від інфікованих потребують стаціонарної допомоги – надзвичайно високий відсоток. При цьому понад 70 відсотків госпіталізованих потрапляють до лікарень у тяжкому стані. Такого немає в жодній країні.

Починаючи з 9 квітня 2021 року Хмельницька область та м. Хмельницький перебувають у червоній зоні карантинних обмежень, на черговому засіданні уряду нас так і залишили у червоній зоні.

Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація. За станом на 18.04.2021 за даними Центру громадського здоров’я в Україні щеплення першою дозою отримали 450 645 осіб, другою дозою – 5 осіб.

Водночас МОЗ звітує про поставлені в Україну лише 817 000 доз вакцин, що вистачить для 1% українців – при цьому, що важливо, лише для першої дози. Всі ввезені в Україну вакцини є дводозовими, тому при такій статистиці закупівель українці не розуміють, коли та в який спосіб влада зможе забезпечити їм другу дозу вакцини тим, хто отримав її перший раз.

Такі низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу. За даними Держстату у січні 2021 року смертність перевищила смертність рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже за офіційними даними МОЗ смертність від ковід-19 менша.

В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.

Крім того дуже лякає той факт, що процес обладнання киснем ліжок в лікарнях на сьогоднішній день де-факто зупинився. Також виникають збої з поставками медичного кисню до тих лікарень, де такі ліжка створені.

Відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з ковід-19. Через невчасну виплату заробітної плати може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників.

Не врегульовано на державному рівні питання доплати за роботу з ковідними хворими для сімейних лікарів, які беруть на себе перший удар.

В той же час уряд всю відповідальність за поширення пандемії та вкрай низькі темпи вакцинації намагається перекласти на місцеву владу, хоча Європарламент в своїй резолюції закликає Україну негайно подолати корупцію, яка продовжує існувати у сфері охорони здоров’я, особливо в Міністерстві охорони здоров’я, та ефективно розслідувати всі факти корупції, зокрема, при закупівлі медичного обладнання і вакцин для ковід-19.

Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19, лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.

Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.

Реакція Уряду на ці проблеми має бути невідкладною.

У зв’язку з цим депутати Хмельницької міської ради вважають за необхідне терміново звернути увагу центральної влади та забезпечити прийняття невідкладних рішень щодо:

  • регулювання питання доплат за роботу з ковідними хворими для сімейних лікарів;
  • забезпеченість лікарень киснем;
  • належне соціальне забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікування хворих на COVID-19;
  • активізацію переговорних процесів щодо закупівель вакцин та прискорення вакцинації.

 

Звернення прийняте на черговій п’ятій сесії Хмельницької міської ради 21 квітня 2021 року

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!