Skip to main content
Loading...

Breadcrumb

Головна / / Від підготовки до будівництва: на полігоні побутових відходів стартує ключовий етап екологічного проєкту за підтримки ЄС та ЄБРР /
Опубліковано
.
Категорія новини:

«На полігоні побутових відходів суттєві зміни. 
Підрядник уже виконав майже весь комплекс підготовчих заходів: очищено та підготовлено земельну ділянку для будівництва нових карт полігону, облаштовано будівельний майданчик, підведено тимчасові інженерні мережі, влаштовано дренажну систему для відведення фільтрату, ґрунтових і дощових вод.
Консорціум компаній MESOGEOS S.A. та Hayat Group LLC отримав дозвіл на виконання будівельних робіт, а це означає старт основного етапу проєкту.
Що це дасть громаді?
- рекультивацію та 
закриття старого полігону, який працює ще з 1956 року і вже вичерпав свій ресурс;
- будівництво нових сучасних карт полігону відповідно до стандартів ЄС;
- безпечніше та екологічніше поводження з побутовими відходами.
Для нових карт уже підготовлено територію - звідти вивезено 130 тисяч кубічних метрів відходів. Саме сюди надалі спрямовуватимуться побутові відходи громади, а старий полігон більше не використовуватиметься.
Щодня на об’єкті працює близько 20 одиниць техніки. Загальна вартість робіт - 11,4 млн євро. Майже половина цієї суми - 5,4 млн євро - грантове фінансування Європейського Союзу. Решта - кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.
Це важливий екологічний проєкт, який дозволить не лише вирішити проблему з переповненим полігоном, а й зробити систему поводження з відходами більш сучасною, безпечною та європейською.
Нагадаю, що це тільки частина проекту, який ми реалізовуємо з ЄБРР і партнерами з ЄС. Друга частина - це будівництво сміттєпереробного комплексу. Тут найближчим часом очікуємо переможця тендеру на будівництво. 
Так ми формуємо #ЗдоровуГромаду
Працюємо далі…» - зазначив міський голова Олександр Симчишин на своїй сторінці у соціальних мережах.