Новини

Зі збіркою поезії воїна-хмельничанина Олександра Шенькарука ознайомили в книгозбірні

Сьогодні ми вільні, говоримо рідною мовою, живемо у незалежній країні завдяки захисникам, які у цю мить тримають оборону й дають сміливу відсіч окупанту на передовій російсько-української війни. Зі зброєю в руках боронить рідне, українське, зокрема й літературне слово, на полі бою хмельничанин Олександр Шенькарук. Він же там, в окопах, плекає його й зрощує до досконалості в поетичних рядках.

24 квітня у читальній залі Центральної публічної бібліотеки презентували дебютну книгу поезій Олександра Шенькарука «Птах і аритмія ночі». Збірка поета-хмельничанина побачила світ цьогоріч, у березні.

Поетичним словом автор захоплювався ще в юні роки. Згодом, маючи зовсім інші освіту та професійний досвід, таки повернувся до літератури. Майже після 20-річного «затишшя» новий поштовх в поетичній творчості Олександру Шенькаруку дала війна. Так трапилося, що активно віршувати взявся уже на фронті.

Досвіду військової служби Олександр Шенькарук не мав, проте з початком повномасштабного вторгнення твердо вирішив, що хоче доєднатися до добровольчих формувань. Відчував, що його місце у той час, коли рідну країну атакує ворог, в лавах її захисників.

Редактором і рецензентом дебютної збірки пана Олександра став поет, член НСПУ Анатолій Ненцінський.

«Порох війни, безнадія і лють переплітаються з легкими крилами інтимної лірики — вірші пронизані філософськими роздумами над сенсом буття і своєї ролі в океані історії», — з рецензії на книгу.

З травня 2023 року бригада воїна-поета перебуває на Луганському напрямку, в Серебрянських лісах. І саме Серебрянські ліси навіяли Олександру Шенькаруку багато поетичних образів і думок. Записує їх відразу в окопах, а потім відточує занотоване уже в більш безпечних місцях.

На презентацію книги в бібліотеку змогли завітати рідні захисника й розповісти учасникам про нього. Сам же поет «говорив» з аудиторією через створені ним відеовірші: «Проскурову», «Шахи», Вона йшла по вулиці», «На стіні, де писали пророки» та ін.

Літературну подію організаторки зустрічі доповнили відповідними атмосфері музичними номерами, залучивши до участі в заході талановитих музикантів.

За інформацією ЦБС

Хмельницької міської територіальної громади

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!