Драч Ігор Валерійович

Драч Ігор Валерійович

Народився Ігор Драч на Черка- щині, станція Поташ, в родині кіборга Донецького аеропорту Валерія і Наталії Драчів. Навчався в селі Шумівцях, на Поділлі, куди родина переїхала жити. Середню освіту здобув у СЗШ № 19 м. Хмельницького. Змалечку любив майструвати, захо- плювався спортом, програмуванням, самостійно розробляв різні сайти і програми.

Ігор був не тільки сильним… Це був цілеспрямований український юнак, з гідністю, гордістю і самоповагою, великими перспективами на майбутнє і рішучістю творити змістовне життя. Він філігранно відточував свою душу, гартував тіло, плекав надію досягти максимуму у цьому житті власним розумом і власною принциповою позицією.

У житті юнак був перфектним у всьому: чи то у виконанні дорученої справи, чи наведенні ладу у власному помешканні, чи у прийнятті важливих рішень, за що його всі поважали і прагнули з ним дружити, спілкуватись, проводити змістовно вільний час. Педантична і аристократична Ігорева душа імпонувала всім: і однокласникам, і друзям, і вчителям. А рідні сестрички Вікторія і Анастасія не мислили своє життя без нього. Для них він вірний друг, помічник-розумник, гордість, змішана з любов’ю, і смуток, бо дуже чекали його з військового навчання. Ігор любив сестер понад усе, бавився з ними серед запашних трав, на спортивних майданчиках, допомагав у всьому.

Класний керівник спеціалізованої загальноосвітньої школи № 19 I-III ступенів імені академіка Михайла Павловського Ганна Михайлівна згадує про Ігоря: «Волелюбний характером, завжди слідував особистим думкам та ідеям. Його привітне, відкрите обличчя випромінювало доброту та щирість, а чарівна зваблива посмішка полонила серця красунь. Душа товариства серед однолітків, генератор нескінченних оригінальних ідей. Добра світла пам’ять про Ігоря назавжди залишиться у наших серцях».

Ігор прагнув самостійності, ще з 14 років заробляв кишенькові гроші в Інтернеті, прагнучи допомагати батькам. Був принципово чесний, не терпів неправди і несправед- ливості. Мріяв і готував себе фізично до навчання в інституті МВС, хотів бути слідчим, але спочатку, за порадою військового комісара, вирішив піти до армії. Пішов служити у 80-ту десантно-штурмову бригаду в місті Чернівці, щоб мати за плечами військову витримку і досвід. Протягом трьох місяців 2022 року проходив спецпідготовку за натівсь- кими стандартами в Житомирській військовій частині. 21 лютого склав терміново екза- мен на отримання сертифікату і їх двадцять трьох, таких юних, із жагою до життя, пере- дислокували в місто Миколаїв.

Страшний ранок 24 лютого 2022 року Ігор зустрів у тривожному армійському середовищі. Коли ворожа рашистська орда посунула на українські землі, на такі безкраї херсонські степи, юнак зі своїми однолітками стали пліч-о-пліч на захист. Поле бою було пеклом… Орки несамовитою лавиною сунули вперед суцільним танковим покри- валом, а хлопці були лишень на БТР-ах. Та перший бій вони виграли, ще встигли покро- шити ворога, проте позиції і сили були нерівні. Ігор ще встиг поговорити декілька секунд з батьком, але зв’язок обірвався… Красивий, розумний, освічений український юнак, у якого все життя було ще попереду, в свої неповні 19 опинився зі своїми побратимами під ворожими градами, залпами із ворожих танків і гармат, і в тому українському степу, в тому армагедоні не було страху за життя, а був біль, що не зустрінеться із рідними, не при- тисне їх до своїх грудей, не побавиться з мрійливими сестричками…

Український воїн 26 лютого пішов у вічність у Шиловій балці Білозірського району в багатих степах Херсонської області, де наші скіфські вої не одного ворога знищили своєю звитягою. Віримо, що молода українська кров буде помщена, рашистський ворог буде
стертий з лиця української землі і повстане Україна, в яку вірив, про яку мріяв і яку малю- вав у своїй уяві Ігор Драч.
Указом Президента України № 187/2022 Про відзначення державними нагорода- ми України Драч Ігор Валерійович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Рішенням Хмельницької міської ради від 23.09.2022 року присвоєно звання «Почесний гро- мадянин Хмельницької міської територіальної громади» за особисту мужність та героїзм під час захисту державного суверенітету та тери- торіальної цілісності України.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!