Новини

Хмельницький приймав потужний захід - Всеукраїнський діалог "Громади- ветеранам"

"Дякую за співпрацю усім друзям і партнерам Оксана Коляда, Katya Lutsyk, Matkovskyi Oleksandr.
Захід відбувався на найвищому рівні.

Говорили про те, як допомогти воїнам реінтегруватися у цивільному житті, як зробити громаду, суспільство спроможними до повернення ветеранів. Багато слушних ідей, багато корисного досвіду по реабілітації, соціалізації, ветеранському бізнесу, навчанню і так далі.

Ми працюємо з цим від початку каденції, але тепер виклики в рази більші. Ми мусимо маштабуватися.

Перша проблема, з якою ми зустрілися: більшість ветеранів не йдуть до влади. Потрібно йти до них, і починати з їхніх родин, поки самі воїни ще на передовій. Працюємо над впровадженням пілоту: роботи ветеранських кейс-менеджерів. Це будуть саме ті люди, які підуть до ветеранів і вивчатимуть їхні потреби і запити. Кейс-менеджерами стануть і самі ветерани.

На програму підтримки воїнів та родин Героїв ми передбачаємо більше 400 млн грн. Але питання не в коштах, а в психологічній адаптації до цивільного життя. Це і робота чи бізнес, і реабілітація, і лікування, і робота з психологами.

Підписали меморандум про розвиток ветеранського підприємництва. За статистикою більше 60% воїнів після повернення додому хочуть відкрити власну справу. Будемо їм в цьому допомагати. Історії діючих ветеранів-підприємців надихають.

До діалогу долучилися Дарина Марчак, перша заступниця Міністра соціальної політики, Юлія Жовтяк, директорка Державної служби зайнятості, Василь Стрілка директор Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України, Ксенія Возніцина, головна лікарка Національного центру психічного здоров’я ветеранів “Лісова Поляна”, Ігор Гнетньов, керівник «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій», Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки тощо.

Це був справжній діалог, дискусія: бійці вмикалися онлайн із фронту і вже тепер ставили нам завдання. 

Одним з таких є перетворити тилові міста на такі собі "стабілізаційні пункти". Над цим і працюємо", - зазначив міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!