Новини

Позачергова сесія міської ради: зміни до бюджету і погодження умов кредиту для будівництва сміттєпереробного комплексу у Хмельницькому

Відбулася позачергова 44 сесія Хмельницької міської ради, на якій розглянуто 18 питань порядку денного. Традиційно розпочинали засідання з хвилини мовчання у пам’ять про загиблих за Україну.

Сьогодні ще на один крок наблизилися до реалізації Проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у місті Хмельницькому. На позачерговій сесії Хмельницької міської ради депутати погодили умови кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та надання місцевої гарантії у 2020 році. Це рішення є необхідним для ухвалення рішення про кредитування проєкту Європейським банком реконструкції та розвитку.

«Ми це рішення мали ухвалити до 2 вересня, бо саме цього дня у Лондоні відбудеться рада директорів ЄБРР. Власне, вона вже поставить крапку у погодженні нам кредиту для будівництва сміттєпереробного комплексу та впорядкування діючого сміттєзвалища. Ми впевнені, що рішення буде позитивним. Для нас це буде дуже важливий крок, бо ми маємо земельну ділянку, маємо техніко-економічне обґрунтування. Тепер, цілком можливо, ми будемо мати кредитний ресурс на сміттєпереробний комплекс і грантовий, тобто безповоротний, ресурс у розмірі 5 млн євро на впорядкування діючого сміттєзвалища. Плануємо вже на початку жовтня підписати грантову і кредитну угоди з представниками Європейського Союзу та Європейського банку реконструкції та розвитку» - зазначив міський голова Олександр Симчишин.

На пленарному засіданні ухвалено зміни до бюджету міста Хмельницького на 2020 рік. За словами начальника Фінансового управління Сергія Ямчука, внесення змін до бюджету міста обумовлено наступними основними чинниками: збільшенням субвенцій на виплату грошової компенсації за придбання житла для учасників російсько-української війни та Революції Гідності, які мають І та ІІ групи інвалідності, на загальну суму 7 718,3 тис. грн; збільшенням обсягу освітньої субвенції на 8 708,4 тис. грн.

За рахунок збільшення обсягу доходів бюджету розвитку в сумі 6 361,6 тис. грн та вивільнення коштів міського бюджету за рахунок отримання коштів освітньої субвенції в сумі 8 708,4 тис. грн запропоновано збільшити призначення 

 - на завершення будівництва дошкільного навчального закладу на 120 місць по провулку Шостаковича, 28-А– в сумі 9 400,0 тис. грн;

 - на завершення будівництва магістральної дороги на вул. Січових стрільців в м. Хмельницькому – в сумі 5 670,0 тис. грн;

 - на придбання дезінфікуючих засобів для проведення у закладах освіти заходів, спрямованих на запобігання поширенню захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 (400 тис. грн), придбання парт, кухонного обладнання.

В межах перерозподілу наявних асигнувань кожної галузі збільшено видатки для виплати заробітної плати по закладах охорони здоров’я, окремий перерозподіл – між програмами по головному розпоряднику бюджетних коштів – управлінню праці та соціального захисту населення.

Також депутати затвердили протокол комісії з використання у 2020 році субвенції з державного бюджету на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Наразі є 14 таких осіб, які мають право на отримання компенсації. Кожному з них буде виплачено по 116 тис. грн.

На вимогу законодавства створено нову комунальну установу – Центр професійного розвитку педагогічних працівників, як заміну (реорганізацію) науково-методичного центру при Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради. Також затвердили його Статут і положення про проведення конкурсу на посади директора та педагогічних працівників Центру. Центр сприятиме професійному розвитку педагогів міста, надаватиме їм психологічну підтримку, формуватиме їхню траєкторію щодо підвищення професійної кваліфікації.

На сесії також затверджено Положення про геоінформаційну систему Хмельницької міської ради. Прийняття цього Положення забезпечить впровадження ГІС, поліпшить якість роботи з базами даних та доступ мешканців міста до інформації, а саме геопросторових даних містобудівного кадастру, міського земельного кадастру, галузевих реєстрів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та виконання Закону «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», який передбачає обов’язковість оприлюднення у відкритому доступі.

На підтримку речових ринків міста депутати проголосували за звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо невідкладного розгляду та підтримки законопроєктів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а також скасування корупційного механізму кеш-бек» № 3853-1 І 3853-2 та законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців» №3993.

Також підтримано пропозицію депутата міської ради Віталія Діденка: виділити з міського бюджету кошти у сумі 100 тис грн для проведення експертизи (визначення технічного стану конструкцій) житлового будинку №4/2 на вул. Кармелюка, поблизу якого вночі 19 серпня стався зсув грунту.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!