Новини

Стріт-арт проєкт «Вони любили наше місто. А ти?»: Кость Місевич

У місті Хмельницькому започатковано вуличний мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?». Проект має на меті ознайомити хмельничан з видатними особистостями, які жили і творили у Проскурові-Хмельницькому та залишили спадок у різних сферах життя нашого міста. Сьогодні, у День Державного Прапора України, на вулиці Проскурівській, поблизу Музею історії міста Хмельницького презентували другу частину проєкту, присвячену хмельничанину, видатному українському, політичному та культурному діячеві, просвітянину, учаснику Української рреволюції 1917-1921 років, депутату Української Центральної Ради від Проскурівського повіту Костю Місевичу.

«У липні розпочався цикл заходів проєкту «Вони любили наше місто. А ти?». Першою була розповідь про Бориса Шильмана – власника театру в Проскурові, який тепер є міським Будинком культури. Тепер ми хочемо познайомити хмельничан і гостей міста з Костянтином Федоровичем Місевичем, Костем Місевичем, як про нього говорять. Він – хмельничанин, уродженець Лезневого, і дуже цікава особистість. Був видатним громадським діячем, патріотом, людиною щедро обдарованою талантами. Він – унікальний бандурист, який самостійно навчився грати на бандурі. Крім цього, гарно співав і навіть сам майстрував бандури. Кость Місевич – людина широкого кола інтересів, захоплювався бджолярством. І взагалі цікава особистість. Хочемо розповісти хмельничанам про небайдужу людину, яка вболівала за Україну у найскладніші часи, яка робила все для того, аби ми мали сьогодні незалежність. Він – один з тих, хто виборював цю незалежність» - розповіла заступник начальника Управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко.

Для хмельничан організували інформаційні стенди, які розкривають багатогранність особистості Костя Місевича, фотовиставку, тематичні книги і фотозони.

Хмельничани переглянули книжково-ілюстративну виставку «Епоха нескорених: Кость Місевич». Усі охочі, діти, молодь та люди старшого віку, також мали можливість пограти у цікаву гру, присвячену подіям 1917-1921 років та взяти участь у вікторині: хроніки української революції 1917-1921 років.

Під час презентації проєкту виступила капела бандуристів Зразкового ансамблю бандуристів «Намистечко» Хмельницької школи мистецтв (керівник – Марія Ковбасіста).

На інтерактивній дошці, яка мала назву «А я зробив для свого міста Хмельницького ось що…» охочі мали можливість залишати дописи про особисті досягнення задля процвітання нашого міста.

Стріт-арт проєкт «Вони любили наше місто. А ти?» є частиною програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!