Новини

Третій випуск "Літературної громади" представили у центральній книгозбірні

У центральній бібліотеці 1 грудня відбулася презентація третього випуску літературно-публіцистичного альманаху «Літературна громада» Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Читачам книгу представив голова спілки Володимир Олійник.

У виданні читач знайде поетичні твори спілчан: Миколи Хоружого, Марії Лисайчук, Ольги Лихогляд, Олександра Рибака, Марії Будзінської, Олександра Босенка, Тетяни Шумакової, Ігоря Байдака, Валерія Побережного, Марії Дячок, Марії Горожанової та інших. Є тут і розділ, у якому розмістили твори для дітей. Це казки від Катерини Дубілевич та Любові Сердунич, патріотичні речівки «Славні лицарі Вкраїни», літературні вправи від Ірини Салій. Розділ «Презентації» розповість вам про молоду хмельницьку письменницю Ольгу Саліпу. Випуск третій особливий тим, що його доповнили історією спілки (Віталій Матеуш «Спілка «Поділля» на Кам’янецькій»).

Творчими напрацюваннями під час презентації видання в книгозбірні поділились Марія Лисайчук, Віталій Матеуш та інші, зачитавши поетичні твори та прозові уривки.

Володимир Олійник також зачитав рецензію на третій випуск альманаху від відомої редакторки Оксани Лозової, котра говорить: «Такі видання тримаються на ентузіастах. Як добре, що представники влади розуміють, що читання – це живлення для мозку. Привертає увагу патріотична спрямованість альманаху. Він розмаїтий і цікавий. Помітна увагу і до молодих». У свою чергу голова спілки поділився, що вже готові матеріали до четвертого випуску альманаху, серед них будуть драматичні твори та переклади.

Альманах видано відповідно до Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською». Привітати спілчан та гостей центральної бібліотеки з третім випуском альманаху «Літературна громада» завітала керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій. Вона наголосила, що кожен день потрібно творити українське, нести мову, та розповіла про проєкти у цьому напрямку:

«Ми з вами усі разом відроджуємо українське в серцях українців. Кожна міська програма – це не тільки розписаний план дій, а реальні справи, результат, яким і є книга, що несе освітню, поетичну мету. Всі твори, які у нас друкуються відповідно до Програми, є такими, які варті бути надрукованими».

На презентації третього випуску бард, спілчанин Леонід Мазур та народний артист України Володимир Смотритель виконали пісні на слова Павла Гірника та Марії Лисайчук.

Усі три випуски альманаху «Літературна громада» хмельничани зможуть знайти та почитати у бібліотеках-філіях Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.

 

За інформацією Хмельницької міської ЦБС

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!