Новини

У «Березі надії» з’явилася соляна кімната

Мікропроект «Соляна кімната на базі РЦ «Берег надії» у 2021 році став переможцем конкурсу Програми «Громадські ініціативи» Хмельницької міської територіальної громади, розрахованої на 2021-2025 роки. Автор мікропроекту – ГО «Хмельницька міська спілка ветеранів Афганістану».

«Соляну кімнату» у приміщенні Центру облаштовано у грудні минулого року шляхом повної комлектації галокамери, яка працює на природному сольовому аерозолі. На реалізацію мікропроекту спрямовано 239,3 тис. грн (бюджет громади становить 199,3 тис. грн, власний внесок – 40 тис. грн).

Галокамера – це кімната, периметир якої повністю вкрито шарами солі. Сольовий аерозоль виробляє галогенератор. Для відчуття спокою та досягнення душевної рівноваги встановлено акустичну систему, м'яке світлодіодне освітлення та декоративний камін.

Соляна кімната корисна для здоров’я, зокрема для лікування та профілактики захворювань дихальної системи, ЛОР-органів, проходження відновлювальної терапії задля полегшення «постковідного синдрому», зміцнення імунітету та підвищення психофізичного рівня здоров’я дітей і дорослих з інвалідністю та з груп ризику. Перебування в такому середовищі сприяє насиченню клітин корисними іонами, що приводить до відновлення функції легенів, а мікрофлора дихальних шляхів очищується від пилу і шкідливих бактерій.

Переваги і корисний вплив на людей нового лікувально-профілактичного методу «Галотерапії» уже встигли оцінити відвідувачі соляної кімнати, які відпочивали у Рекреаційному центрі.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!