Новини

У центральній бібліотеці Хмельницького провели вебінар на тему місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня

Вебінар «Що треба знати про місцеві вибори 2020» провели працівники Хмельницької міської центральної бібліотеки спільно з Всеукраїнською ініціативою «Активна громада» та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області. Мета - поінформувати населення щодо тих змін, котрі відбулися у виборчому законодавстві нашої країни, яким чином пройдуть цьогорічні місцеві вибори, а також яких заходів безпеки мають дотримуватися люди під час реалізації свого виборчого права в умовах пандемії COVID-19.

На онлайновому заході вдалося об'єднати потенційних виборців із понад 30 локацій. Кваліфіковану правову підтримку вебінару надали спікерки в. о. заступника директора, начальниця відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення та розвитку інфраструктури Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна та регіональна координаторка «Активної громади» Юлія Мазур.

"Ми маємо нове виборче законодавство. Тепер у нас під час місцевих виборів відкриті виборчі списки. Це дуже позитивний момент. Раніше ми не знали, кого конкретно обираємо, бо голосували тільки за політичну силу", - розповіла учасникам про нововведення у виборчому процесі Ольга Чорна.

Вона також нагадала про час проведення виборів, обов'язкову наявність документів, що підтверджують особу, а також про важливість дотримання таємності під час реалізації виборчого права.

В умовах пандемії на виборчих дільницях регулярно проводитимуть заходи дезінфекції, працівникам дільниць рекомендовано перебувати у захисних щитках, виборці ж мають прийти сюди у масках або респіраторах, бажано зі своєю ручкою.

На місцевих виборах обиратимемо:

  • сільських, селищних, міських голів;
  • депутатів сільських, селищних, міських, районних у містах рад;
  • депутатів районних та обласних рад.

Для зручності та наочності бюлетені будуть різних кольорів – блакитного , зеленого, жовтого, рожевого та інших. Колір підказуватиме те, кого обираємо. Хмельничани отримають на виборчій дільниці по чотири бюлетені.

На цих виборах ми побачимо втілення двох виборчих систем: при обранні депутатів до рад застосовуватиметься пропорційна система, а при обранні голів рад – мажоритарна.

«Звичайному виборцю, який не працює у якійсь дотичній сфері, досить важко розібратися у виборчих нововведеннях. Тепер усе залежить від кількості виборців на тій чи іншій адміністративно-територіальній одиниці. У нас вперше буде застосовуватися пропорційна система з відкритими списками. Ми як виборці матимемо можливість «рухати» кандидатів у виборчому списку. Однак встановлено досить великий відсоток виборчої квоти – 25%. Тому кандидату, аби «піднятися» у виборчому списку, необхідно буде отримати досить серйозну підтримку від виборців», - зазначила Юлія Мазур.

Наостанок організатори вебінару закликали прийти на вибори 25 жовтня та обов'язково реалізувати своє виборче право, належно дотримуючись усіх встановлених карантинних заходів.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!