Новини

У центральній міській бібліотеці представили збірку «Покрова через Збруч»

У центральній міській бібліотеці відбулася презентація збірки оповідань «Покрова через Збруч». Це заключна частина святочної трилогії «Через Збруч», що побачила світ протягом 2019 року.

Автори третьої частини – то уже традиційно письменники з обох сторін мальовничого Збруча: Лора Підгірна (м. Кам’янець-Подільський), Ерко Красовський (м. Івано-Франківськ), Тетяна Безушко-Граб (смт. Ярмолинці), Оксана Зененко (м. Херсон), Матічин Ярослава (м. Львів), Ольга Саліпа (м. Хмельницький), Оксана Почапська (м. Кам’янець-Подільський) та Ольга Деркачова (м. Івано-Франківськ). Частково це ті, хто перейшов з попередніх частин трилогії (збірок «Різдво через Збруч» та «Великдень через Збруч»), але є й нові.

На зустріч із читачами до центральної міської бібліотеки завітали четверо представниць авторського колективу – Тетяна Безушко-Граб, Оксана Зененко, Ольга Саліпа та Лора Підгірна, яка і є упорядницею збірки.

««Покрова через Збруч» вийшла різножанровою. Є тут і вишукане кохання, і життєві історії. Кілька авторів передали повстанських дух, розповіли про драматичні сторінки історії та життєвих доль українців. Є тут і про наших новітніх героїв. Кожне оповідання щемливе, трепетне. Кожен сюжет вартий екранізації», – розповіла Лора Підгірна.

Чому саме Покрова? На Покрову Пресвятої Богородиці Україна відзначає свято своїх захисників – тих, котрі боронили її в минулому, і тих, хто тримає оборону зараз. У збірці відбилося прагнення наших людей бути захищеними. Кожна нація, на думку авторок, мала право виговоритися, виказати свою історію, а українці цієї можливості не мали. «Тому саме завдяки таким книгам з’являється можливість ідентифікувати себе українцями», – зауважує Тетяна Безушко-Граб.

Крім читачів, на презентацію запросили хмельницький квартет «Dreams» (керівниця – Оксана Цмур). Музиканти виконали «Листок до альбому» М. Скорика. Композицію підбирали спеціально: саме у ній авторки відчули емоційний відгомін всієї збірки.

Традиційною частиною книжечки став святочний стравопис. Місце у ньому для себе знайшли рецепти страв, котрі готували наші бабусі-прабабусі у час осінніх свят, переважно на Покрову.

Збірку «Покрова через Збруч» уже можна почитати в центральній міській бібліотеці. Приходьте по неї сюди!

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!