Новини

У Хмельницькій громаді триває Національний тиждень читання

13 грудня у Хмельницькому, як і у всій Україні, стартував перший Національний тиждень читання. Проведення такого ініціював Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. До національної читацької події охоче доєдналися книгозбірні та користувачі Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. Наразі бібліотеки громади вже провели чимало заходів та багато ще мають запланованих. У них запрошують взяти участь усіх охочих.

Ось які активності, пропонують книгозбірні громади.

«Кольорові читання» − 7 днів/7 кольорів. Кожна бібліотека обирає для себе колір та в конкретний день тижня влаштовує книжкові виставки (обкладинки книг всі мають бути обраного кольору), «кольорові» стилізовані презентації, квести, вікторини.

Такі «Кольорові читання» вже відбулися у міській бібліотеці-філії №10 – «Рожеві читання», Мацьковецькій бібліотеці-філії №25 – «Оранжевий вівторок». А також центральна публічна бібліотека влаштувала у себе «Кольорові читання» у «Жовту середу» та «Зелений четвер», пропонуючи читачам книги з обкладинками відповідного кольору.

Відвідувачі відгукувалися про ідею так: «Все таке сонячне, яскраве, веселе! Відразу підіймається настрій, коли заходиш до бібліотеки, розглядаєш сьогоднішні жовті виставки. Це щось неймовірне! Досі ніколи ще не обирали книги за кольором, але це дуже спонукає до читання різнопланових видань».

У суботу, 18 грудня, на «Сині читання» запрошує до себе міська книгозбірня №4, що у мікрорайоні Ракове.

У фейсбуку в межах Тижня читання набирає обертів акція «Підвішена книга». Кожен попередній читач «підвішує» книгу (радить прочитати) для наступного читача (найчастіше – свого друга). А вже той передає естафету далі і теж «підвішує» якусь книгу. Завдяки цій акції зараз книги у мережі активно коментують та обговорюють хмельничани, помічають публікації гештеґами #НаціональнийТижденьЧитання та #знайдисвоюкнижку, #ПідвішенаКнига.

Розпочав ширитися соцмережами в рамках Національного тижня читання ще й флешмоб з гештеґом #Читай_овочем_не ставай. Читачі громади записують відео, у яких рекламують книги і читання, та поширюють їх в соціальних мережах, популярних в молодіжному середовищі.

Тиждень читання триватиме по 19 грудня. Завдяки цьому хочуть збільшити кількість книголюбів, а ще згуртувати письменників, літераторів та видавців посередництвом влаштування творчих заходів та зустрічей, адже партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

У Хмельницькій громаді на події запрошуватимуть місцевих авторів. Також заплановано проведення мистецьких виставок. Для найменших читачів організують бібліотечні екскурсії. Пропонуємо всім взяти участь у читацьких подіях, слідкувати за анонсами на фейсбук-сторінці Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади та також доєднатися до Національного тижня читання.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!