Новини

У Хмельницькому планують запустити громадську мережу станцій якості повітря

Українська команда розробників ЛУН Місто AIR за підтримки Хмельницької міської ради планує встановити в місті 10 нових приладів для вимірювання якості повітря. Станції для Хмельницького нададуть безкоштовно. Жителі міста Хмельницького можуть подати заявку на встановлення станції у себе.

Команда ЛУН Місто AIR вже має мережі станцій якості повітря у Києві, Львові та Одесі. Незабаром до системи долучаться 5 міст заходу України - Хмельницький, а також Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Чернівці.

Станції будуть безкоштовно встановлені у містян-волонтерів, які захочуть допомогти моніторингу якості повітря і яким цікаві технічні новинки.

Щоб подати заявку на встановлення станції, потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/Qv41twPFkHp3EGFXA. Її розглянуть і, якщо локація підходить, нададуть станцію.

Станції громадської мережі розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Т. Шевченка. Прилади вимірюватимуть концентрацію наддрібних часточок - PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість і тиск. Завдяки цьому містяни будуть інформовані про забрудненість повітря через автомобільні викиди та значні пожежі.

стежити за показниками станцій у Хмельницькому можна буде в реальному часі на інтерактивній карті та у Telegram- і Viber-ботах.

"Під час війни ми маємо фіксувати всі злочини росії  й зокрема екологічні. Наша система допоможе у цьому. Загалом якість повітря є важливою завжди, адже забруднене повітря загострює та провокує серцево-судинні, легеневі, респіраторні захворювання, негативно впливає навіть на психічне здоровʼя", - каже Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто AIR.

Запуск мережі у Хмельницькому запланований на осінь 2022 року.

За інформацією

Управління з питань екології та благоустрою

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!