Новини

У Хмельницькому розпочався міський літературний фестиваль «Слово єднає!»

У центральній міській бібліотеці Хмельницького брифінг-презентацією вчора розпочався літературний фестиваль «Слово єднає!». Участь у брифінгу взяли очільники міських літературних спілок, представники галузі культури, бібліотекарі.

Презентацію відкрила літературно-музична імпреза «Українським словом об’єднані…», котру підготували вихованці зразкового театру-студії «Чарівна скринька» Хмельницької дитячої школи мистецтв (керівник Анатолій Тітов).

Потім представникам ЗМІ та читачам анонсували основні фестивальні події та особливості, котрі цьогоріч запланували організатори.

Директор Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька розповіла: «Фестиваль відбувається у рамках заходів до Дня міста Хмельницького. На ньому збираються літератори, аби показати свої нові твори. Читачам презентуватимемо книги, котрі видані за Програмою підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги на 2018-2020 роки «Читай українською». Родзинкою стане зустріч із добре знаним в Україні письменником Мирославом Дочинцем. Фестиваль має за мету розвивати літературну, журналістську творчості, котрі популяризують Хмельницький. Він сприяє тому, аби дітей, молодь та й всіх читачів бібліотек виховувало саме українське мистецтво».

Фестиваль проходитиме вже вчетверте. Триватиме він протягом двох тижнів – з 16 по 28 вересня. Згуртує літераторів-початківців та знаних авторів з Хмельниччини, інших куточків України та сусідніх держав. Заходи відбуватимуться у культурно-мистецьких та навчальних закладах міста Хмельницького.

Заключний етап фестивалю пройде у сквері ім. Т. Г. Шевченка 28 вересня. Цього ж дня тут пройде книжковий ярмарок місцевих книгарень та видавництв.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!