Новини

У Хмельницькому відкрили кімнату кризового реагування для постраждалих від домашнього насильства

"Чергове оновлення в сфері соціального захисту.
Відкрили кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насилля.
 
Ще один важливий крок. Наприкінці 2021 року ми презентували притулок для осіб, що потерпають від сімейного насилля, а сьогодні - кризову кімнату, де скривджена особа буде у безпеці.
 
Тепер ми маємо повний цикл від моменту звернення до правоохоронців до кількамісячного проживання у притулку за потреби.
 
Термін перебування у кризовій кімнаті – до 7 діб. Тут є все необхідне – сучасні меблі, техніка, посуд, іграшки. Приміщення придатне для маломобільних мешканців.
Якщо особа, що зазнала сімейного насилля, потребує безпечного помешкання і далі – її поселяють у притулок.
 
Одночасно в кризовій кімнаті може перебувати 7 осіб.
 
Проєкт реалізували завдяки співпраці із місцевими громадськими організаціями та міжнародними донорами у рамках проєкту «Трамплін до рівності: Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), ГО «Ініціатива», ГО «Тепло рідних сердець», за фінансової підтримки Швеції.
 
Вартість проєкту – 1 млн 260 тис грн. Кошти на проект грантові (безповоротні).
 
З початку 2022 року поліцією зафіксовано 138 випадків домашнього насильства. Дуже хочу, щоби і наша кризова кімната, і притулок пустували і хмельничани жили у своїх родинух мирно. Але якщо когось кривдять – ми готові надати всі умови для захисту.
Працюємо далі…" - написав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі Фейсбук.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!