Новини

У книгозбірні презентували «Південний Буг, №№ 7-8»

23 вересня в центральній публічній бібліотеці представили літературно-публіцистичний альманах «ПІВДЕННИЙ БУГ, №№ 7-8». Його приурочено до 30-річчя відновлення Незалежності України, 590-річчя першої писемної згадки про м. Хмельницький (Плоскирів, Проскурів) та 30-річчя з часу створення НСПУ. Захід пройшов у рамках Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає – 2021!».

Редактори-упорядники альманаху «ПІВДЕННИЙ БУГ, №№ 7-8» – Василь Горбатюк, Петро Маліш, Віталій Міхалевський. Вони розповіли, що підбір матеріалів здійснювався впродовж трьох місяців. Тематика альманаху традиційна і широка. Крім прози та поезії, відзначають ще й дослідження та матеріали краєзнавчого характеру. Цей випуск альманаху вийшов найбільш об’ємним – 304 сторінки, на яких свої твори представили 53 автори.

На перших сторінках альманаху розміщено статтю голови Хмельницької обласної організації НСПУ Петра Маліша «Скуті святою думкою». Всі матеріали, що увійшли до видання, об’єднано жанрово в такі розділи: «Поезія», «Проза», «Гумор», «Для дітей», «Молода муза», «Нові імена», «Краєзнавство», «Українські постаті», «Рецензії».

Особливістю презентованого випуску є те, що тут з’явився новий розділ «Українські постаті». Він присвячений річницям Лесі Українки та Івана Франка.

Петро Маліш відзначає: «Наш "Південний Буг" – це своєрідний вулик. Бджоли носять мед, а ми у свій альманах носимо слово. У результаті маємо такий "солодкий" літературний продукт. У виданні у кожного автора своя тематика – філософська, історична. Тішить, що культура і духовність у нашому місті не є пустою, вона наповнена».

Також упорядники підкреслили, що у новому випуску чимало творів молодих авторів. «Кожен автор в альманасі має своє обличчя, вони представляють тут новий етап своєї творчості. А от рубрика «Нові імена» відкриває нам нових авторів. Це ті, хто в нашому альманасі виступає вперше. Ще нові імена ми бачимо і в рубриці «Молода муза». Ми постійно працюємо з молоддю, аби течія літературна у нашому місті не пересихала, а увесь час наповнювалася новими іменами».

Урочисту презентацію у книгозбірні доповнили музичними номерами, котрі виконала учениця ДМШ №1 Дар'я Воробйова .

Альманах буде видано відповідно до Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2021-2025 роки «#Щодня читай українською». Незабаром він з’явиться на полицях книгозбірень Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!