Новини

В Хмельницькому започаткували новий мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?»

Днями на вулиці Проскурівській, поблизу міського будинку культури, презентували вуличний мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?». Мета - ознайомлення хмельничан з видатними особистостями, які жили і творили у Проскурові-Хмельницькому та залишили спадок у різних сферах життя нашого міста. Стріт-арт проєкт є частиною програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».

Розпочався цикл заходів проєкту з розповіді про Бориса Шильмана – власника театру в Проскурові, який тепер є міським будинком культури. На сьогодні у Хмельницькому міському будинку культури діють 8 професійних аматорських колективів та 7 любительських об’єднань та клубів за інтересами, які надають широкі можливості для духовного росту особистості, інтелектуального та культурного відпочинку.

«Організували для хмельничан вуличні фотовиставки, книги про наше місто, стилізовані деталі інтер'єру, театралізоване дійство, інтерактивні розваги, фотозони. Дуже хочемо, щоби хмельничани знали минуле свого міста. Будемо розказувати їм і далі в такому форматі. Уже готуємо наступну історію!», - розповів міський голова Олександр Симчишин.

В рамках проєкту актори народного аматорського театру «Дзеркало» на вулиці Проскурівській відтворили атмосферу старого Проскурова, познайомили глядача з історією Бориса Шильмана, провели інтерактивну гру та театралізовану екскурсію по першому «кам’яному» театру (нині ХМБК).

Хмельничани переглянули книжково-ілюстративну виставку «За лаштунками проскурівського театру» та брали участь у вікторині про історію Проскурова, фотовиставку «Старе - нове місто», експозицію світлин Леоніда Западенка «Старий Проскурів» та насолодилися виступом найстаріших колективів будинку культури.

А також під час заходу містяни на інтерактивній дошці, яка мала назву «А я зробив для свого міста Хмельницького ось що…» мали змогу залишати дописи про особисті досягнення задля процвітання нашого міста, серед яких були такі: «Збираю старовинні речі, які пов’язані з Проскуровим», «Беру активну участь в популяризації краси нашого міста і історії», «Придумав ігри, щоб хмельничани мали гарний настрій. Матвій, 6 років», «Я прибираю його та прикрашаю», «Допомагаю безпритульним тваринам міста Хмельницького» та інші.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!